Infostart.hu
eur:
353.82
usd:
309.53
bux:
0
2026. július 7. kedd Apollónia
Csabagyöngye szőlő a Balaton Agrár Zrt. területén a Somogy megyei Ordacsehi határában 2019. augusztus 12-én.
Nyitókép: MTI/Varga György

Ilyen volt a termés, jó minőségű borokat várnak

Körülbelül 4,2 millió mázsa szőlő termett idén, amiből 2,9-3,1 millió hektoliter bor készülhet - mondta Brazsil Dávid, a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának főtitkára.

A főtitkár az M1-en elmondta, ez a mennyiség az elmúlt 10 év termésátlagánál 10-15 százalékkal nagyobb terméshozamot jelent.

A borászok nagyon jó minőségű borokra számítanak, hiszen a visszajelzések alapján szépen érett, egészséges gyümölcsöket szüreteltek, és bizakodásra ad okot az is, hogy az idei év Tokajban is jó volt az aszúsodás szempontjából.

Kitért arra is, a hazai borfogyasztás lehetne egy kicsit nagyobb, hiszen jelenleg 21-23 litert fogyasztanak fejenként az elvárható 25-30 liter helyett. Emellett 600-700 hektoliternyi bor megy exportra.

Címlapról ajánljuk
NATO-csúcs: Fico nem ad pénzt Ukrajnának, Babiš az elnök fúrásával van elfoglalva
Tudósítónktól

NATO-csúcs: Fico nem ad pénzt Ukrajnának, Babiš az elnök fúrásával van elfoglalva

Közép-európai feszültségekkel és határozott különvéleményekkel kezdődik a holnapi ankarai NATO-csúcstalálkozó. Miközben Pozsony világossá tette, hogy nem ad pénzt Ukrajna katonai támogatására, Prágában a cseh delegáció belső hatalmi harca borzolja a kedélyeket a csúcs előtt. Andrej Babiš cseh miniszterelnök arra is számít, hogy Csehország komoly kritikákat kaphat Ankarában a védelmi vállalások elmaradása miatt.

Újabb rekordokat döntött a spanyol válogatott, távozik a portugál kapitány

Sorozatban a hatodik világbajnoki mérkőzését zárta kapott gól nélkül a spanyol labdarúgó-válogatott, amire még nem volt példa a futballtörténelemben. A regnáló Európa-bajnok kapusa, Unai Simón pedig 609 percre javította kapott gól nélküli sorozatát. Közben kiderült az is, hogy Roberto Martínez átadja a helyét másnak a portugál válogatott élén.
Óvodától a startupvilágig - így nevelnek innovátorokat az Óbudai Egyetemen

Óvodától a startupvilágig - így nevelnek innovátorokat az Óbudai Egyetemen

Miért marad fiókban annyi jó magyar ötlet, és hogyan lehetne ezekből piacképes termék? Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora szerint a válasz nem egyszerűen az, hogy több pénzre lenne szükség, hanem egy olyan egyetemi ökoszisztémára, amely a hallgatói ötleteket a projektmunkától a startupig kíséri. Az interjúban szó esett arról is, hogyan készítik fel a hallgatókat a mesterséges intelligencia felelős használatára, miért építenék fel az innovációs szemléletformálást már az óvodától az egyetemig, és kitértünk arra is, hogy saját tapasztalataik alapján hol látszanak a modellváltás előnyei, és mely területeken lehet szükség további finomhangolásra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×