A kormány szeretné összekötni az anyaországban, a Kárpát-medencében és a diaszpórában élő 15 milliós magyarságot. A diaszpóra magyarságát segítő programok célja, hogy új lendületet vigyenek közösségeik életébe - mondta el a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős miniszteri biztosa kedden Budapesten.
Szilágyi Péter a 2019-20-as Kőrösi Csoma Sándor-program keretében júniusban a déli félteke országaiba utazó ösztöndíjasok oktatási hetének ünnepélyes megnyitóján kiemelte: a 2013-ban életre hívott program kimondottan a diaszpórában élő 2,5 milliós magyarságnak szól.
"Célunk, hogy megőrizzük" azokat az értékeket, amelyeket elődeink a diaszpórában létrehoztak, és "kiemelt figyelmet fordítsunk" a fiatalokra - jelentette ki a miniszteri biztos, hozzáfűzve: ezért szeretnék azt, hogy minél több magyarországi fiatalt tudjanak kiküldeni a diaszpóra magyarságához, és az ösztöndíjasok minél több ottani fiatalt szólítsanak meg.
Közölte, a 2019-20-ban 36 ösztöndíjast küldenek a déli félteke érintett országaiba: júniusban 32-en indulnak dél-amerikai, ausztráliai, új-zélandi és dél-afrikai magyar közösségekhez, szeptemberben pedig négy egyházi ösztöndíjas kezdi meg a szolgálatát Ausztráliában.