A Magyar Idők arról ír, hogy bár Szávay István jobbikos képviselő hétfőn bejelentette, hogy lemond országgyűlési képviselői mandátumáról, ezt csütörtök estig nem tette meg hivatalosan. A lap szerint a kivárás oka lehet például, hogy a képviselő távozása hatással lehet titkára és munkatársai sorsára is.
A lap Nagy István agrárminiszterrel is interjút készített, a tárcavezető szerint végérvényesen kiderült, hogy nem spórolható meg az innováció, a kutatásfejlesztés eredményeinek alkalmazása az agrárimban. A tárcavezető szerint az agrárszak-képzés és a felsőoktatás is megújításra szorul. Nagy István szerint a rendszerváltás legnagyobb vesztese az élelmiszeripar volt.
A Világgazdaság cikkéből kiderül: saját divatmárkáival lép a magyar piacra a cseh üzetember, Michal Micka, aki négymillió eurós befektetéssel indít, és a későbbiekben angol és francia márkákat is hozna a kelet-közép-európai piacra. Indoklása szerint a régió dinamikusan fejlődik, és tapasztalatai szerint az itt élők is egyre szembetűnőbben figyelnek a megjelenésükre.
A gazdasági lap egy másik cikkéből kiderül az is: történelmi csúcsra ugrott októberben a lakossági betétek állománya: meghaladta a 8273 milliárd forintot, ami 13,2 százalékkal magasabb az egy évvel korábbinál. A lakossági pénzek közel 70 százaléka lekötés nélkül pihen a számlákon. Két éve ez az arány még 57,8 százalék volt. Az MNB adatai szerint idén októerben a lekötött betétek átlagos éves kamata 0,26 százalék volt.
A Népszava a földárverésekről készített összeállítást, amelyben azt írja: Hajdú-Bihar megyében az érintett 12 ezer hektárnyi föld 70 százalékát nem a kis és közepes családi gazdaságok, hanem 24 nagy érdekeltség szerezte meg. A földek több mintfelét ráadásul nagy, akár 260 hektárig terjedő birtoktestek formájában hirdették meg. Valódi árverseny a terüeletek nagyjából 10 százalékánál alakult ki.
A Portfolio.hu cikke szerint újabb csúcsot döntött az európai alapkezelők piaca tavaly, a kezelt vagyonban, bevételekben és profitban is. Eközben azonban a költségek is jelentősen nőttek. Miután pedig a nettó bevételmarzsok egyre szűkülnek, a szolgáltatóknak résen kell lenniük a volatilis piacok profitra gyakorolt hatásával. A gazdasági potál a McKinsey frissen publikált tanulmányára hivatkozva leírja, hogy az európai alapkezelők milyen három fontos kihívás előtt állnak.