Infostart.hu
eur:
353.88
usd:
309.49
bux:
0
2026. július 7. kedd Apollónia
Nyitókép: Pexels

Újabb szigorítás jön a műanyagtermékeknél

Az Európai Bizottság konkrét tiltó és korlátozó intézkedéseket vár a tagállamoktól a műanyaghulladékok mennyiségének csökkentése érdekében.

A műanyagzacskók visszaszorítására 2019. december 31-re kitűzött uniós célértéket már teljesítette Magyarország, ám az Európai Bizottság irányelv-tervezete újabb feladatokat ró a tagállamokra - derült ki Cseresnyés Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium államtitkárának írásbeli válaszából, amelyet a DK-s Oláh Lajos parlamenti kérdésére adott. Hozzátette: a kormányzati intézkedések nyomán a forgalomba hozott műanyag bevásárló-reklámtáskák mennyisége - az irányadó 2011-es adatokhoz képest - a felére csökkent.

Újabb szigorítás

A dokumentumból ennél több is kiderül: az Európai Bizottság 2018. május 28-án hozta nyilvánosságra az egyes műanyagtermékek környezetre gyakorolt hatásának csökkentéséről szóló irányelvtervezetét, amely szerint

konkrét tiltó, korlátozó intézkedéseket vár a tagállamoktól az egyszer használatos műanyag termékekre vonatkozóan.

Ilyen lehet például a műanyag evőeszközök, a fültisztítópálcák és egyéb háztartási termékek tilalma. Az EB célkitűzéseit a kormány támogathatónak tartja, már zajlik is a tervezettel kapcsolatos hazai induló mandátum elkészítése az ágazati résztvevők (gyártók, forgalmazók, hulladékgazdálkodási szereplők) bevonásával.

A beérkező szakmai észrevételek értékelése után alakítják ki a magyar álláspontot és határozzák meg azokat a gazdasági, szabályozási és egyéb eszközöket, amelyek a legelőnyösebb, fenntartható módon tudják hosszú távon is segíteni a műanyagtermékek használatának visszaszorítását.

Címlapról ajánljuk

Megfelel-e a jogállamiság követelményeinek - Sulyok Tamás dokumentuma nyilvánosságra került

Közzétette a köztársasági elnök a Velencei Bizottságnak küldött beadványát hétfőn. A Sándor-palota a honlapján olvasható 22 oldalas angol nyelvű dokumentumban Sulyok Tamás azt kéri a testülettől, hogy mondja ki: összhangban áll-e az európai alkotmányos normákkal az a tervezett alkotmánymódosítás, amely idő előtt megszüntetné a köztársasági elnök megbízatását, és jogszerű-e egy olyan alkotmánymódosítás, amely kifejezetten az ő megbízatásának megszüntetésére irányul.
Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

Sose mért ilyen mélyen csapást Oroszországra Kijev, egy ponton dőlhet el a konfliktus – Háborús híreink kedden

A felvételek tanúsága szerint Ukrajna hatalmas távolságban csapott le, ráadásul egy olyan üzemre, ami az országon belül a legnagyobbnak számít a maga kategóriájában. Az omszki kőolaj-finomító évente mintegy 22 millió tonna nyersanyag feldolgozására képes – közölte az RBK. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök szerint az Oroszország elleni háború döntő szakasza a szárazföldről és a tengerről a légtérbe tevődött át, és a levegőben zajló küzdelem fogja eldönteni a konfliktus kimenetelét. A Financial Times gazdasági napilapnak adott interjújában – amelyre néhány órával egy Kijev elleni súlyos orosz légicsapás után került sor – az államfő kifejtette, hogy országa már megakadályozta Oroszország szárazföldi győzelmét, és az orosz flottát is kiszorította a Fekete-tenger nyugati medencéjének nagy részéről. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×