eur:
411.23
usd:
392.75
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Polt Péter legfőbb ügyész az Országos Bírói Tanács alakuló ülésén a Kúria épületében 2018. január 30-án.
Nyitókép: Mohai Balázs

Polt Péter levelet írt az OLAF elnökének

Polt Péter legfőbb ügyész levélben tájékoztatta Ingeborg Gräßle-t, az Európai Parlament Költségvetési Ellenőrző Bizottságának (OLAF) elnökét a 4-es metró és a közvilágítási projekt ügyéről.

A legfőbb ügyész levelében hangsúlyozta, hogy az OLAF zárójelentésében csupán

az Alstom SA szerződéseivel kapcsolatban tartalmaz igazságügyi ajánlást, a többi szerződésnél „szabálytalanságot (tehát nem bűncselekménygyanút) állapít meg”.

Polt Péter arról is tájékoztatja az elnök asszonyt, hogy az előbbi szerződés ügyében a magyar és a brit hatóságok már a bizottság vizsgálatának megkezdése előtt nyomozást folytattak vesztegetés és más bűncselekmények gyanúja miatt, ez jelenleg is folyamatban van.

Az ügyészség vezetője hozzátette: az OLAF jelentése alapján a Miniszterelnökség is feljelentést tett egyes szerződésekkel kapcsolatban, a vádhatóság pedig ez alapján nyomozást rendelt el.

Budapest, 2017. szeptember 20.
Ingeborg Grässle, az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának vezetője sajtótájékoztatót tart a budapesti Európa Ponton 2017. szeptember 20-án.
MTI Fotó: Máthé Zoltán
Ingeborg Grässle, az Európai Parlament költségvetési ellenőrző bizottságának vezetője (Fotó: Máthé Zoltán, MTI)

A magyarországi közvilágítási projekttel kapcsolatban az illetékes Pest Megyei Főügyészség nyomozást rendelt el január végén, „különlegesen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények miatt” – írta Polt Péter, aki megdöbbenésének is hangot adott: „Elnök Asszonynak az újságcikk szerinti nyilatkozata valódi nyomozást kér számon a magyar hatóságokon, amit megütközéssel olvastam, hiszen Elnök Asszonyt nyilvánvalóan

félrevezető célzattal tájékoztatták, úgy, mintha Magyarországon lenne „nem valódi” nyomozás is”.

A legfőbb ügyész arra is felhívja a figyelmet, hogy az OLAF-nak büntetőügyek lefolytatására, bűncselekmények gyanújának vizsgálatára nincs hatásköre.

„Amennyiben az OLAF vizsgálata során bűncselekmény gyanúját észleli, az illetékes tagállami hatósághoz kell fordulnia”

– hangsúlyozza Polt Péter. Az ügyészség vezetője hozzátette, hogy félrevezető lehet a bizottság elnökének nyilatkozata, mely szerint az OLAF által lefolytatott vizsgálat kimondta, hogy csalás történt. „Az OLAF ugyanis valójában a hatáskörének megfelelően bűncselekmény gyanúját észlelte, de bűncselekmény elkövetését és személyi felelősséget nem állapított meg” – fogalmazott.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×