Infostart.hu
eur:
379.57
usd:
318.97
bux:
129123.67
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Fontos változás jön a panellakásokban

Fontos változás jön a panellakásokban

Panelfelújításokra jelenleg is számos program és támogatási forma érhető el, energiahatékonysági beruházások eddig több mint 282 ezer család otthonát érintették. Mindeközben a kormányzat átfogó programot készít elő az iparosított technológiával épült tömbök korszerűsítésére - írja a Magyar Idők.

A 2014 őszétől csaknem 29 milliárd forint összeggel elindított Otthon melege programban meghirdetett pályázati alprogramok a mai napig több mint 130 ezer háztartás energetikai korszerűsítéséhez járultak hozzá 23 milliárd forintot meghaladó összértékben – idézi a Magyar Idők Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkárának Mesterházy Attila (MSZP) írásbeli kérdésére adott válaszát. Az államtitkár jelezte, 2017. február 24-től két európai uniós finanszírozású visszatérítendő támogatási rendszer is elérhető a lakóépületek energetikai korszerűsítésére, összesen 115 milliárd forintot meghaladó keretösszeggel. Ezek kamatmentes kölcsönt biztosítanak többek között a panelépületek energetikai felújítására a Versenyképes Közép-Magyarország operatív programban (VEKOP) és a Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (GINOP) a központi és a konvergenciarégióban élőknek.

Az államtitkár kifejtette, hogy a paneltechnológiával épült lakóépületek energiahatékonyságának fejlesztésére, valamint műszaki biztonságának javítására fordított mintegy 63 milliárd forint összegű hazai költségvetési támogatással több mint 282 ezer család otthonában valósulhatott meg energetikahatékonysági beruházás.

A Miniszterelnökség irányításával, szakmai szervezetek bevonásával átfogó panelprogram készül, amely a tervek szerint jövőre indulhat - idézte fel a Magyar Idők. Az elmúlt hónapokban kidolgozott helyzetképet a kormányzat vitairat formájában nemsokára társadalmi egyeztetésre bocsátja.

Bartal Tamás, a Miniszterelnökség helyettes államtitkára jelezte, a 20-25 évre szóló program finanszírozása három pilléren fog nyugodni. A lakossági lakás-takarékpénztári megtakarításokon felül egyeztetések zajlanak a bankszövetséggel a program hitelezési lehetőségeiről, a harmadik forma pedig az állami kamattámogatás lehet - írja a Magyar Idők.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Kisebb lefordulás az európai tőzsdéken

Kisebb lefordulás az európai tőzsdéken

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, de a délelőtt folyamán mérsékelten lefordultak. A befektetők a nap későbbi részében érkező, kiemelten figyelt amerikai munkaerőpiaci adatokra várnak, ezek jelentősen befolyásolhatják a Fed kamatpályával kapcsolatos várakozásokat.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×