eur:
408.88
usd:
375.26
bux:
74214.3
2024. november 5. kedd Imre

Budapest az unió nélkül is szabályozza az élelmiszerek kettős minősége okozta helyzetet - a nap hírei

Egy év haladékot kap a CEU a kormánytól, amely a felsőoktatási törvény módosítását kezdeményezi. Az iráni atomalku felmondását helyezte kilátásba az amerikai elnök.

A schengeni megállapodás megvédésére és betartására szólította fel az Európai Unió intézményeit Orbán Viktor miniszterelnök a visegrádi négyek pozsonyi kormányfői találkozóján. A kormányfő az élelmiszerek kettős termékminőségéről tartott konferencián lehangolónak nevezte azt a kisszerűséget, amellyel a nagy, nemzetközi cégek átverik a közép-európai fogyasztókat. Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az InfoRádiónak azt mondta: a V4-ek tetteket várnak az Európai Bizottságtól, szlovén javaslatra szakértői munkacsoport alakul, amely egységesíti a szempontokat a vizsgálatokat és a módszereket.

A felsőoktatási törvény módosításával egy évvel meghosszabbítja a Magyarországon működő külföldi egyetemekre vonatkozó határidőket a kormány.Trócsányi László igazságügyi miniszter elmondta: ez azt jelenti, hogy ha a parlament elfogadja az erről szóló törvénymódosítást, akkor a CEU-nak 2019 január elsejéig kell megfelelnie az új feltételeknek.

110 millió forintos keretösszegből kollégiumi modellprogramot indít a hátrányos helyzetű felsőtagozatos diákok számára a kormány. Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkóztatásért felelős államtitkár az InfoRádióban elmondta: a most 6 intézményt érintő modellprogram később bővíthető.

Megállapodott a béremelésről és a létszámbővítésről a szakszervezetekkel a Tesco. A vállalat szeptember elsejétől bruttó 179.000 forintra emeli a havi bérminimumot. Minden teljes munkaidős, áruházi, valamint raktári munkatárs fizetése legalább bruttó 191.000 forint lesz. Bubenkó Csaba, a Kereskedelmi Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke az InfoRádióban azt mondta: a bruttó 25 százalékos béremelés mintegy 10 ezer munkavállalót érint.

Vasárnapig lehet támogatásért pályázni kazáncseréhez az Otthon melege programban. A kérelmeket elektronikus úton, az ügyfélkapun keresztül lehet benyújtani.

A nemzeti bank elnöke szerint az elmúlt 8 évben Magyarország gazdaságtörténeti léptékű eredményeket ért el. Matolcsy György egy szakmai konferencián arról beszélt, hogy a kormány és a jegybank intézkedései mostanra elindították a versenyképességi fordulatot. Nagy Márton, az MNB alelnöke arról beszélt, hogy 2020-ig biztosan 9 tized százalék marad az alapkamat.

Az Európai Bizottság elnöke szerint Katalónia függetlenné válása dominóhatást válthatna ki, és megnehezítené a kormányzást Európában. Jean-Claude Juncker közölte: Brüsszel csak akkor vállalhat közvetítői szerepet, ha arra mindkét oldal felkéri.

Újabb szigorú szankciókat vezet be Iránnal szemben az Egyesült Államok, a büntető intézkedések az iráni Forradalmi Gárdát érintik - jelentette be az amerikai elnök. Donald Trump szerint ha a kongresszus nem cselekszik, a Fehér Ház felmondja az Iránnal kötött többhatalmi atomalkut. Haszan Róháni iráni elnök és Federica Mogherini, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője úgy reagált, hogy egy ország sem mondhatja fel az Iránnal kötött nukleáris megállapodást. Moszkva hasonló álláspontot képvisel az ügyben.

Címlapról ajánljuk
Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Elemzők az Arénában: a budapesti csúcson újra kell fogalmaznia a stratégiáját a vezető nélküli Európának

Az amerikai elnökválasztás végeredménye már az e heti budapesti EU-csúcson is éreztetheti a hatását, és meghatározza a magyar soros elnökség sikerét is – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Böcskei Balázs politológus, az Idea Intézet stratégiai igazgatója és Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója volt a vendége.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, befutott az első eredmény

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A küzdelem egyébként rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek, az első, Dixville Notchból érkező eredmény pedig döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×