eur:
398.89
usd:
369.12
bux:
91231.44
2025. március 25. kedd Irén, Írisz
Súlyos gondok a csememőgondozásban

Súlyos gondok a csememőgondozásban

Fennakadások nehezítik a szeptember elején indult új típusú szűrést a csecsemőknél - írja a Magyar Nemzet.

A lapnak Varga Andrea védőnő, az Autonóm Területi Szakszervezet elnökségi tagja arról beszélt, hogy a jogszabályok nincsenek összhangban, ezért sok a bizonytalanság a kollégák között. Az informatikai háttér sem megfelelő, és a védőnők központi rendszere, amely lehetővé tehetné az egységes adatközlést, gyakorlatilag működésképtelen. Az új típusú kérdőívvel jelentősen megnőtt a papírmunka - olvasható a Magyar Nemzetben.

A védőnők nem bírják a terhelést - mondta Varga Andrea.

Az új típusú szűrés során a védőnői vizsgálatok számát négyről hétre emelték a csecsemő születésétől egyéves korig. Ezenkívül speciális kérdőívek segítik a fejlődésbeli problémák felismerését, ezeket a gyermek egy hónapos és hatéves kora között 12 alkalommal kell kitöltenie a szülőnek - emlékeztetett az újság.

Címlapról ajánljuk
Szalai Máté a gázai tűzszünet felrúgásáról: Netanjahu precedens nélküli intézkedésekről terelheti el a figyelmet

Szalai Máté a gázai tűzszünet felrúgásáról: Netanjahu precedens nélküli intézkedésekről terelheti el a figyelmet

Az újabb gázai offenzíva megindítását politikai és hatalmi érdekek is befolyásolhatták – mondta az InfoRádióban Szalai Máté. A Clingendael Intézet kutatója arról is beszélt, hogy az izraeli lakosság és a jobboldali kormánykoalíció szavazóinak a többsége inkább azt támogatja, hogy egy tűzszüneti megállapodás keretében engedjék el az összes túszt a Gázai övezetből, minthogy folytatódjanak a harcok.

Megvan, első körben hova kerülnek új készpénzautomaták

Az ATM-hálózat országos kiépítéséről tárgyaltak Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterrel a Magyar Bankszövetség képviselői. A szervezet főtitkárhelyettese az InfoRádióban elmondta: az lenne az optimális, ha az olyan külföldi szolgáltatók, mint a Revolut vagy a Wise, megkülönböztetés nélkül részt vállalnának az ATM-telepítési projektben. Ismertette a projekt első fázisát is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.25. kedd, 18:00
Koltay András
a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság és a Médiatanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×