Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 28. vasárnap Kamilla

Itt az újabb botrány: börtönőrök buktak le

A Büntetés-végrehajtási Intézet Országos Parancsnoksága 21 őr munkaviszonyát szüntette meg, ugyanis kiderült, hogy hamis iskolai végzettséggel jutottak munkához - írta a Zoom.hu.

Néhány éve száznál is többen kerültek a vádlottak padjára azért, mert pénzért vették a nyelvvizsgájukat. A Zoom.hu úgy tudja, ilyen sorsra juthat jó néhány büntetés-végrehajtási őr, mert hamis érettségi bizonyítvánnyal jutottak munkához.

Az ellenőrzési protokoll az elmúlt időszakban összesen 21 fő esetében tárt fel visszaélésre utaló adatot az iskolai végzettséget igazoló okmányok valódiságát illetően - közölte  Büntetés-végrehajtási Intézet Országos Parancsnokságának (BVOP).

A szervezet az érintettek szolgálati viszonyát megszüntette és feljelentést tett.

Címlapról ajánljuk
Túlélte az első vihart az örökös válságország

Túlélte az első vihart az örökös válságország

Argentína 2025-ben átfogó gazdaságpolitikai irányváltást hajtott végre: Javier Milei elnök a korábbi államközpontú modellről egy piacalapú rendszerre helyezte át a gazdaság intézményeit. Az intézkedésekkel az elnök a fiskális fegyelem megteremtését, a tartósan magas infláció letörését és a tőke- és árfolyamkorlátok fokozatos feloldását célozta. Ahogy egy ilyen mértékű reform esetén az várható volt, az évet nagy sikerek és kudarcok váltakozása jellemezte, a viszonylagos stabilitást pedig csak az Egyesült Államok politikai és pénzügyi támogatása és Milei október végi választási győzelme hozta el.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×