Infostart.hu
eur:
379.04
usd:
319.61
bux:
127009.36
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Kiadták a riasztást: jön a zuhé, a szél és a jég

Kiadták a riasztást: jön a zuhé, a szél és a jég

Elsőfokú, citromsárga és másodfokú, narancssárga riasztást is kiadott heves zivatarok veszélye miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az ország középső részén pénteken is marad a hőség, piros riasztás van érvényben.

Az ország nyugati részét már csütörtök este elérték a zivatarok, az érintett területeken jégeső eshet, valamint károkozó, erős szél fújhat. Az Időkép radarképén látszik, hogy estére Vas és Zala megyébe már megérkezett a heves zivatar - aktuális radarkép itt.

Kiadták a riasztást: jön a zuhé, a szél és a jég

Pénteken lassanként kezd visszaszorulni a meleg délkelet felé; ekkor a Nyugat-Dunántúlon már 25 fok alá csökken a napi átlaghőmérséklet, míg másutt marad a 27-29 fokos középérték.

Péntekre a zivatarok miatt a csütörtöki figyelmeztetésben érintett nyugati megyékre vonatkozik citromsárga előrejelzés az OMSZ honlapja szerint.

Kiadták a riasztást: jön a zuhé, a szél és a jég

Visszaesik a hőmérséklet

Szombaton eleinte a Dunántúlon és északon alakulhat ki eső, zápor, majd késő délutántól dél felől a keleti megyékben várható egyre többfelé zápor, zivatar. A Dunántúlon és a középső tájakon megerősödik az északnyugati szél, egy-egy viharos lökés is lehet. Keleten, északkeleten még 30-33, máshol 22-29 fok várható napközben - írta az Időkép.

Vasárnap kezdetben a keleti országrészben számíthatunk eső, záporokra, nyugat felől viszont felszakadozik a felhőzet. A szeles időben 21-28 fok valószínű.

Címlapról ajánljuk

Mi okozta a tüzet? Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin

Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a több halottat és rengeteg sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján. Egy ember elhunyt a kórházban, így már négyre nőtt a halálos áldozatok száma. A sérülteké 26.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×