A Magyar Gyermekorvosok Társaságának elnöke kiemelte, a kisgyerekkori elhízásnak az egész élet és a későbbi életforma kialakulásának szempontjából óriási jelentősége van.
„Magyarországon a gyerekek nagyjából ötöde elhízott.
És ez már a csecsemőkor vége körül megjelenik, amelyet a társbetegségek, a cukorbetegség, majd a szív-, érrendszeri betegségek követnek. A nem megfelelő táplálással tehát az egész életet rossz irányba, a betegségek irányába tudjuk befolyásolni.”
A Magyar Gyermekorvosok Társasága is csatlakozott az Első 1000 Nap elnevezésű akcióhoz, annál is inkább, mert a társaság számára tradicionálisan nagyon fontos a megelőzés – hangsúlyozta Velkey György.
„Nagyon jó eredményeink vannak az elmúlt évszázadban, a védőoltások bevezetésében, az ivóvíz kérdésében és a szoptatásban is elég jól állunk.”
A Magyar Gyermekorvosok Társaságának szakszerű és fogyasztóképes üzenetekkel igyekszik a megelőzés fontosságát hangsúlyozni – mondta a szervezet elnöke.
A legfontosabb, hogy a csecsemő élete első hat hónapjában kizárólag szopjon
– mondta Velkey György.
„Erre élettanilag majdnem mindenkinek van esélye. A szoptatást aztán egyéves korig fent is kell tartani. Az arányos táplálkozás már az édesanya várandóssága idején fontos, különös figyelmet kell fordítani a zöldség-, gyümölcsfogyasztásra és az extremitásoktól való tartózkodásra, különösen a só- és a szénhidrátfogyasztásban, a cukorbevitelben.”
Ez az időszak meghatározó a későbbi életük szempontjából, és ekkor dől el az is, később mit fognak szeretni. Nagyon fontos a megfelelő mozgáskultúra kialakítása is – hangsúlyozta Velkey György.