A Magyar Szocialista Pártnak lesz egy listája az általa ajánlott jelöltekről, erről kész a párt egyeztetni az ellenzék többi szereplőjével – mondta Molnár Gyula.
„Van egy viszonylag világos tételsorunk és készen állunk a 106 helyen tárgyalni. Van kész 106-os ajánlati listánk. Olyan emberek, akik tudják, hogy ők jelölt-jelöltek, és azt is, hogy róluk még tárgyal a pártvezetés.”
Az MSZP elnöke Gyurcsány Ferencről és a Demokratikus Koalícióról azt mondta, a párt szavazóin múlik, hogy a korábbi miniszterelnököt alkalmasnak tartják-e a kormányváltásra.
Mennyit hoz és visz Gyurcsány Ferenc?
„Ha van egy politikus, akinek az elfogadottsága 18 százalék, akkor az azt is jelenti, hogy az elutasítottsága meg 82. Azt is lehet tudni,
nem jött még el az a pillanat, amikor az emberek úgy gondolják, vissza akarnak menni a 2010 előtti világhoz, mert az milyen klassz volt.
A DK szavazóinak és vezetőinek végig kell azt gondolni, hogy Gyurcsány Ferenc mennyit hoz és mennyit visz.”
"Beszélő fejek"
Molnár Gyula arról is beszélt, az úgynevezett árnyékkormány felállítása csak a jövőben várható.
„Meg is volt a csapat, az volt a terv, hogy januárban-februárban szakmai konferenciákon és pártos rendezvényeken néhány embert meg fogunk jobban jelölni, külső szakembereket is. Az történt, hogy január elején, amikor az elnökség támogatta Botka Lászlót, arra kért, hogy ezt a gondolatot tegyem zárójelbe. Így tettem, azzal, hogy ennek ellenére belátható időn belül fognak látni majd „beszélő fejeket”, akik szakpolitikai kérdésekben markánsabban és gyakrabban fognak megjelenni.
Botka Lászlónak van mozgástere abban, hogy a saját szempontjaiból arcokat jelöljön.”
Az MSZP elnöke kiemelte, hogy
a párt vezetése és Botka László között összhang van
a szakértők és szakpolitikusok megnevezésében.
A Momentum Mozgalom megjelenése a változást akaró pártoknak jelenthet konkurenciát - vélekedett az MSZP elnöke. Molnár Gyula szerint a most párttá alakult Momentum egy konzervatív liberális párt.
„Úgy látom, hogy ez inkább egy konzervatív liberális képződmény. Egy szempontból lesz rossz nekünk, a szélesebb politikai családunknak, hogy valójában a változást akarók egy részét meg fogja tudni szólítani, akik azt mondják: eddig és ne tovább.
Amit eddig láttam tőlük, az nem baloldali, nem érzem azt, hogy a mi pályánkon mozognának.
Sokkal inkább az Együttnek és bizonyos szempontból, ha az idő ad nekik esélyt, a Fidesznek lesz probléma.”
Voltak már más próbálkozások is
Az MSZP elnöke kiemelte, hogy voltak már a Momentumhoz hasonlóan lendületesen induló politikai formációk.
„Volt már olyan, hogy Lehet Más a Politika, volt már olyan, hogy Együtt - Párbeszéd Magyarországért, mindig azt vártuk, hogy a politikát felfrissíti, új stílust, új lehetőséget hoz. Minket is arra inspirál, hogy gondoljuk át a saját dolgunkat, aztán kiderül, hogy ennél bonyolultabb a politika és az ország is.”
Molnár Gyula arról is beszélt, hogy a következő hetekben-hónapokban dől el, hogy a Momentum mennyire lesz meghatározó politikai szerepe.
„Az idő el fogja dönteni, hogy ennek van valóban valamilyen helye, terepe, ami tartósan meg tud maradni.
Az igazság pillanata most fog következni.
Mi egy olyan baloldali terepet próbálunk elfoglalni, ahol a momentumos mondatoknak nincsen semmilyen fajta ütközése.”
A pártelnök szerint a Momentum is olyan témákat hoz szóba, amelyeket a már meglévő ellenzéki pártok is, ebben kellene újat mondani a szervezet tagjainak.