eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Nemzetbiztonsági átvilágításokat követel a DK

A Demokratikus Koalíció azt követeli, hogy az Alkotmányvédelmi Hivatalt soron kívüli végezze el azoknak a nemzetbiztonsági átvilágítását, akik 2014 után letelepedési kötvénnyel vagy vízummal érkeztek Magyarországra.

A DK alelnöke hétfői, budapesti sajtótájékoztatóján indoklásul azt mondta: a terrorizmus támogatásával és illegális bevándorlás elősegítésével vádolt, 25 éve nemzetközi körözés alatt álló szaúdi Ghaith Pharaon szabadon léphetett be Magyarország területére. Vadai Ágnes egyúttal emlékeztetett, hogy Orbán Viktor miniszterelnök az ügy kirobbanása után azt mondta a parlamentben, a férfit megvizsgálták a magyar hatóságok, és nem találtak nemzetbiztonsági kockázatot.

A független képviselő, aki szerint az ügy titkosszolgálatok csődjét jelzi, kérdésként tette fel: ki jelent nemzetbiztonsági kockázatot, ha "Oszama Bin Laden volt üzlettársa" nem.

Szerinte nem lehet tudni, hogy hány nemzetbiztonsági kockázatot jelentő ember tartózkodik Magyarországon, mert ha Ghaith Pharaon nem számított kockázatosnak, akkor jó eséllyel egy potenciális terrorista is átcsúszhat a nemzetbiztonsági átvilágításon.

Vadai Ágnes azt kérte, hogy miután Pharaon és a letelepedési kötvények ügyében is "magasabbra vezetnek a szálak", soron kívül világítsák át az összes kormánytagot, illetve azokat a parlamenti képviselőket, akiknek korábban már át kellett esniük a nemzetbiztonsági ellenőrzésen.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×