eur:
411.32
usd:
392.56
bux:
79551.8
2024. november 25. hétfő Katalin

A Margitszigetre tart? Készüljön gyalogtúrára!

Egy akadálypályával felér a bejutás a Margitszigetre, ahol júliusban kezdődött a sziget csatornarendszerének felújítása és kibővítése. A munkálatokkal a későbbiekben együtt járó medencebezárások miatt pedig komoly gondba kerülhetnek a vizes sportok.

Újra változott a Margitsziget közlekedése az ott zajló csatornázási munkálatok miatt. Autóval eddig is csak érvényes engedéllyel lehetett behajtani, de a buszok közlekedése is jelentősen változott az elmúlt napokban.

A szigetre bejáró 26-os busz csak az Árpád híd metróállomás és a margitszigeti Zenélőkút között, rövidített útvonalon közlekedik, várhatóan 2017 tavaszáig – közölte a Budapesti Közlekedési Központ. A BKK kiemelte, hogy a szigetet a Margit híd felől a 4-es vagy a 6-os villamosról leszállva gyalog lehet megközelíteni.

A Margitszigetre való bejutás kihívás több sportszövetség számára is, mivel a szigeten van a Magyar Úszó Szövetség és a Magyar Vízilabda Szövetség székhelye is. Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke az InfoRádiónak azt mondta: bár a Margitsziget megközelítése jelenleg nem nagy probléma, de az uszodák várható felújítása komoly kihívás lesz az egyesületek számára.

„A közműhálózat és az út felújítása a közlekedést zavarja, de ahogy látom, akinek a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszodában, vagy a szövetségnél dolga van, az így-úgy-amúgy valahogy bejut. Amikor viszont abba a fázisba kerülnek a felújítások, hogy bezárják a medencéket, az döntően meghatározza majd az egyesületek és a válogatottak munkáját. Ha a vízfelület-szintet nem tudjuk pótolni akár más budapesti uszodákban, akkor akár az utánpótlás, akár a felnőtt egyesületek, akár a válogatottak pestiesen szólva nagyot fognak szívni” – fogalmazott Kemény Dénes.

Júniusban a főpolgármester kiemelte, hogy a 2017-es vizes vb előtt megvalósul a Margitsziget csatornázása. Tarlós István hozzátette: a munkálatok jövő júniusban fejeződnek be.

„A Margitsziget és létesítményeinek nagy mennyiségű szennyvize a mai napig tisztítatlanul ömlik a Dunába, ami egyszerűen tarthatatlan. A csatornaépítés célja a Duna védelme és a Margitsziget tiszta és egészséges környezetének végleges megteremtése. Ez a csatornarendszer képes lesz összegyűjteni a sziget valamennyi szennyvízét, bevezetni Budapest egységes csatornahálózatába, a sziget szenny- és csapadékcsatorna rendszerének kiépítése, a margitszigeti gerincút teljes felújítása, a Dráva utcai csatornaszakasz korszerűsítése és ehhez kapcsolódva a Dráva utca útfelújítása egészen a Váci útig. A csatornaépítés kivitelezése jövő év júniusában zárul le” - mondta Tarlós István.

A világbajnokság előtt az alsó rakparton gyalogos sétány és kerékpárút épül az Árpád hídig. A munkálatok között szerepel még a Duna alatti csőalagút megépítése, szennyvíz- és csapadékvíz-vezeték fektetése, valamint a hozzájuk kapcsolódó műtárgyak megépítése a szigeten. A Városháza korábban közölte, hogy ötmilliárd forintba kerül a Margitsziget csatornázására.

A Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. jelezte, hogy a Margitsziget déli oldaláról, a szökőkút mellől minden nap, délelőtt tíz órától este hatig félóránként ingyenes járatot indít a Palatinus strand könnyebb megközelítése érdekében. A Margitsziget megközelítése korábban is problémás volt, mivel idén májusban fejezték be az Árpád hídi lehajtó rekonstrukcióját.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×