eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Taxival utazik? Számoljon!

A taxisok ellenőrzése során az esetek majdnem kétharmadában találnak szabálytalanságot a BKK ellenőrei. A leggyakoribb visszaélések között van a kerülőút, az órapörgetés, a nyugtaadás elmulasztása, vagy a hamis számla kiállítása - mondta el az InfoRádiónak Rásó Hajnalka, a Budapesti Közlekedési Központ Taxiközlekedés-menedzsment vezetője.

A fővárosi önkormányzati taxirendelet igazából nem nagyon súlyoz a szabálytalanságok között, tehát ugyanolyan szabálysértésnek vesz mondjuk egy üzemképtelen terminált, vagy a nyilvános tarifainfo hiányát, mint azt, ha valaki megpörgeti a taxiórát. Ezért úgy kell olvasni a statisztikákat, hogy azokban aztán minden van: súlyos és kevésbé súlyos esetek egyaránt - mondta el az InfoRádiónak a Budapesti Közlekedési Központ Taxiközlekedés-menedzsment vezetője.

Rásó Hajnalka hozzátette ugyanakkor, hogy valóban sok a probléma. A vizsgálatok mintegy 60 százalékában találtak szabálytalanságot.

A BKK ellenőrei, mint elmondta, a tabletjükön tudják nézni a droszt-nyilvántartást, amelynek alapján látják a hiányosságokat. Ezért célirányosan elsősorban azokat ellenőrzik, akiknél probléma merülhet fel. Emellett általában találnak még ott két-három szabálytalanságot.

„A minimum az, hogy a taxi arculata nem megfelelő, mert átigazolt egy másik társasághoz, csak nálunk elfelejtett átjelentkezni, vagy nem lehet nála kártyával fizetni, vagy beszorult a taxaméterbe a papír és nem tud nyugtát adni. Sajnos azt kell mondanom, az esetek jó részében azért kisebb-nagyobb problémák amellett is felmerülnek, hogy mi eleve látjuk, valószínűsíthetően kivel van probléma” - jelezte a menedzsment-vezető.

Az utasokat érintő gondokat ismertetése szerint egyrészt saját ellenőrzéseik útján vizsgálják, másrészt az utasok bejelentések alapján. Ez utóbbiak – bár pontos számot erről nem tudott mondani – a nyári időszakban nagyon besűrűsödnek. A nyári időszakban egy nap alatt akár öt utaspanasz is érkezhet mondjuk túlszámlázásra, ami már beszédes szám. Emellett azt is figyelembe kell venni, hogy nem minden utas, turista tesz bejelentést, mert nem is tudja, hogy becsapták.

A túlszámlázást jelzi, ha feltűnően nagy aránytalanság van a megtett út és a díj között.

„Köztudomású tény például, hogy a Nyugati pályaudvar a Keleti pályaudvartól mintegy 4 kilométerre van, nem pedig 32-re. Nyilvánvalóan nem kisebb eltérésekről beszélünk, hanem olyan feltűnő aránytalanságokról, amikor mondjuk 1200 forint helyett 6-7 ezer forintot sikerül számolni” - mondta Rásó Hajnalka.

Nagyon fontosnak nevezte, hogy mindig kérjük el a nyugtát, mert azon rajta van a megtett út kilométerben. Azt pedig már össze lehet vetni a 450 forintos alapdíj, 280 forint kilométer per óra és 70 forint per perces tételekkel.

„Lehet számolni! - ajánlotta Rásó Hajnalka.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×