eur:
411.22
usd:
392.73
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

A terrorizmus visszaszorításán is dolgozik a NAV

Az adóbevallások áttekintése, a dolgozók szabályszerű foglalkoztatásának vizsgálata, és a nyugtaadás ellenőrzése mellett a terrorizmus visszaszorításában is jut szerep a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV) - írta a Magyar Idők.

A szervezet kötelékében működik ugyanis a Pénzmosás Elleni Információs Iroda, amely a terrorizmus finanszírozásának megakadályozásáért megalkotott egyes nemzetközi előírások végrehajtásának feladatát is ellátja. A speciális egységhez számos pénzügyi információ fut be a különféle tiltólistákon szereplő országokról, szervezetekről vagy a hozzájuk köthető személyekről.

A Magyar Idők azt írta: az utóbbi időszak egyik aggodalomra okot adó folyamatát ez ügyben az jelentette, hogy az Európai Unió területéről százával, más becslések szerint ezrével keltek útra emberek azért, hogy csatlakozhassanak valamelyik terrorszervezethez. A pénzmosás elleni iroda összegzésében - az Europol egyik jelentésére hivatkozva - azt írták: az unióból az afgán-pakisztáni régióba, Csecsenföldre, Líbiába, Maliba, Szomáliába, Jemenbe is sokan utaztak mostanában ilyen célból, a legtöbben azonban az Iszlám Állam ellenőrzése alatt álló iraki-szír területekre igyekeztek.

Kitértek továbbá arra is, hogy a Pénzmosás Elleni Információs Irodának tavaly az Iránnal szemben meghozott uniós korlátozó intézkedésekkel is akadt dolga. A bankvilág szereplői az elmúlt évben több mint 150 esetet jelentettek be, amikor iráni személyek vagy szervezetek szerepeltek a hazai pénzmozgásokban. Az irodánál ugyanakkor megjegyezték, hogy az Iránnal szembeni uniós szankciók idén év elején megszűntek, így immár a bejelentési kötelezettség sem áll fenn - írta a Magyar Idők.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×