Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 25. vasárnap Pál

Vádat emeltek az afgánokat csempésző bolgárok ellen

Vádat emelt az ügyészség három bolgár állampolgár ellen, aki 18 afgánt kísérelt meg Németországba csempészni - közölte a fővárosi főügyész.

Ibolya Tibor közleményében azt írta: a vád szerint a három bolgár férfi augusztus 17-én Budapest VIII. kerületében három gépkocsival vette fel az államhatár átlépésére jogosító okmányokkal nem rendelkező afgánokat. A vádlottak a három gépkocsival egymás után haladva elindultak az osztrák határ felé, de a járműveket már a XI. kerületben ellenőrizték a rendőrök.

A három bolgár férfival szemben a kerületi ügyészség embercsempészés minősített bűntette miatt emelt vádat, amelynek büntetési tétele egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés.

A vádlottak előzetes letartóztatásban vannak, velük szemben a kerületi ügyészség letöltendő börtönbüntetés kiszabását indítványozta a vádiratban.

Címlapról ajánljuk

Új közlekedési tábla terjed Európában, kérdés, elér-e Magyarországra

Egyre több nyugat-európai útszakasz mellett tűnik fel egy kék alapon fehér rombuszt ábrázoló közlekedési tábla, amely a többszemélyes járművek számára fenntartott sávokra hívja fel a figyelmet. Bár a jelzés Magyarországon egyelőre nem része a KRESZ-nek, az európai terjedése miatt a hazai utazók számára is fontossá vált a jelentésének ismerete.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×