Infostart.hu
eur:
382.16
usd:
325.57
bux:
124595.04
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Ismét teljes vonalán közlekedik az 1-es villamos

Mától ismét teljes vonalán közlekedik az 1-es és 1A villamos. 14 hónap alatt 16 ezer méter villamospályát újítottak fel, illetve cseréltek ki. Még tart a vonal meghosszabbítása, februártól a Fehérvári útig megy majd az 1-es villamos.

14 hónap alatt 16 ezer méter villamospályát újítottak fel, illetve cseréltek ki, 26 új villamos-visszafordítási lehetőséget hoztak létre, 24 megállóhelyet építettek át, 20 kilométer felső vezetéket cseréltek le és 200 új oszlopot állítottak fel az 1-es villamos vonalán, amelyen mától ismét a két végállomás, a Bécsi út- Vörösvári út és a Vágóhíd hévállomás között járnak a szerelvények.

Januárig kisebb munkálatok folynak a vonalon és tart annak meghosszabbítása is. A tervek szerint februártól a Rákóczi hídon át a Fehérvári útig megy majd az 1-es villamos.

A kivitelezés költsége 27,5 milliárd forint, melynek mintegy 90 százaléka Európai Uniós forrásból származik. Az immár sebességkorlátozás és púposodásmentes vonal zöldebb is lett: fűvel borították a vágány 370 méteres szakaszát, több mint 100 fát és 10 ezer cserjét ültettek el.

A pályát úgy építették át, hogy alkalmas legyen a jövőre érkező CAF villamosok fogadására, amelyek közül a 12 hosszabb, 56 méteres szerelvény az 1-es vonalán jár majd. A BKK közleményében az elmúlt 10 év legnagyobb volumenű villamos-felújításának nevezi a 2013 szeptemberében megkezdett munkát.

Hanganyag: Király István Dániel

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Mekkora hitelt tud felvenni egy átlagos magyar állampolgár? – Kiszámoltuk, és van két jó hírünk

Mekkora hitelt tud felvenni egy átlagos magyar állampolgár? – Kiszámoltuk, és van két jó hírünk

Mekkora összegű lakáshitelt tudok felvenni, ha átlagkeresettel rendelkezem? És mekkorát, ha pont középen állok, vagyis medián keresetem van? Alábbi számításunkban erre a két kérdésre adunk választ, de két jó hírt már most megoszthatunk: három év alatt 70-75%-kal nőtt az „átlagember” által maximálisan felvehető piaci kamatozású hitelek maximális összege Magyarországon, és ez szerencsére meghaladja a lakásárak azóta bekövetkezett mintegy 40%-os emelkedését is. A másik jó hír pedig az, hogy ha valaki jogosult az Otthon Startra, akkor mintegy 10 millió forinttal nagyobb hitelösszeget tud felvenni, mintha csak piaci kamatozású hitelre hagyatkozhatna. Mutatjuk a pontos számokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×