Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

A Lánchidat is lezárják

Hajózási zárlatot rendelt el a Dunán kedden délelőtt fél 9 és fél 10 között a Megyeri híd és a Március 15. tér közötti szakaszon a Nándorfehérvári Diadal Emléknapja miatt a Nemzeti Közlekedési Hatóság (NKH), és az ünnepi felvonulás miatt a Lánchidat és a Hunyadi János utat is lezárják a forgalom elől - közölte a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) az MTI-vel.

A zárás miatt a BKK D11-es és D12-es járatai a zárás ideje alatt nem közlekednek, a 16-os és 105-ös busz 9.50 és 10.20 között a Lánchíd helyett az Erzsébet hídon át közlekedik, majd a 16-os 11.50-ig a Széll Kálmán tér felé terelés miatt nem érinti a Donát utcai megállót.

Címlapról ajánljuk
Európában jelentős károk keletkeznek a hőség és a szárazság miatt – pedig lenne megoldás, még ha csak részben is

Európában jelentős károk keletkeznek a hőség és a szárazság miatt – pedig lenne megoldás, még ha csak részben is

Európában a hőhullámok az életminőség mellett a gazdasági teljesítményre is kedvezőtlenül hatnak: a termelést a folyamatos hűtési igény, illetve a kiugró energiaárak is drágítják – erről beszélt az InfoRádióban Deák András, az NKE John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa.

Pénz érkezik hamarosan sok családhoz

Augusztus 24-én érkezik az iskolakezdési támogatás első – 50 ezer forintos – részlete, továbbá a szeptemberi családi pótlékot is ezen a napon fizetik ki – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 22. 08:32
2026. augusztus 22. 07:40
×
×