Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Választások: alakul a PM jelöltlistája

A Párbeszéd Magyarországért (PM) taggyűlése szombaton megkezdte a szervezet jövő évi egyéni képviselőjelöltjeinek és választási listájának jóváhagyási folyamatát - mondta el vasárnap Jávor Benedek.

A társelnök közlése szerint a folyamat várhatóan két-három héten belül zárul le, de az MTI úgy tudja, néhány jelölt esetében megszületett a végleges jóváhagyás.

Jávor Benedek arra is kitért, hogy a taggyűlés jóváhagyta az Együtt 2014-el és az MSZP-vel kötött megállapodásokat. Korábban már nyilvánosságra hozták, hogy az MSZP és az Együtt-PM nem készít közös választási listát, de nem is indítanak egymás ellen egyéni képviselőjelölteket, a 106 körzetet pedig 75-31 arányban osztották fel egymás között.

Az Együtt 2014 és a Párbeszéd Magyarország megállapodása szerint a nekik jutott 31 körzetből 11-ben a PM dönthet a képviselőjelöltek személyéről - mondta Jávor Benedek.

Ennek értelmében szombaton a PM taggyűlésén elkezdődött az egyes jelöltek személye és a választási lista jóváhagyása. A politikus hozzátette: néhány egyéni választókerületben még "végső simításra szorul" a folyamat, ahogy egyelőre a lista sem végleges. Szavai szerint ezek lezárása két-három héten belül várható, éppen ezért egyelőre neveket sem akart mondani.

Az MTI úgy tudja, néhány egyéni képviselőjelölt megkapta a taggyűlés jóváhagyását. A távirati iroda információi szerint Vecsésen Szabó Rebeka országgyűlési képviselő, a főváros XVI. kerületében Tordai Bence, a PM elnökségi tagja, Balatonfüreden Scheiring Gábor képviselő, Dombóváron pedig Tigelmann Péter vállalkozó indulhat egyéniben.

Az MTI továbbá úgy értesült, hogy a fővárosban a XVI. kerület mellett a VI.-VII., XI.-XXII. és a XII. kerületi választókörzetekben nevezheti meg az egyéni képviselőjelölteket a PM. Az egyéni jelöltek személyéről a PM a vele szövetséges Együtt 2014-gyel is egyeztet.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×