Infostart.hu
eur:
363.72
usd:
314.78
bux:
148632.55
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc

Megnyitják a Királyok útját és a Nánási utat

Csütörtök déltől megnyitják a III. kerületi Királyok útját és a Nánási utat, miután minden takarítási munkálat befejeződött, az útszakaszon a buszforgalom is megindul - jelentette be Tarlós István főpolgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Tarlós István a Margitszigeten elmondta: a területen lévő homokzsákokat már begyűjtötték, és június 24-ig a depóból is elszállítják azokat. Tájékoztatása szerint várhatóan szombattól látogatható lesz a margitszigeti Palatinus strand és a sportuszoda is. A szigeten az elkordonozott területeken még van víz, s összesen 37-tel csökkent a faállomány, amiben az árvíz mellett a korábbi esőzések is közrejátszottak - tette hozzá, megjegyezve: a szökőkút július 1-jére tervezett átadását semmi nem veszélyezteti.

Tarlós István szólt arról is, hogy a 2-es villamos néhány napig csak a Lánchídtól délre közlekedik, mert statikailag meg kell vizsgálni a parti támfalat.

Bakondi György  árvízi helyreállításért felelős miniszterelnöki megbízott arról számolt be: mindenütt ütemterv szerint halad a helyreállítás, s ugyanaz a szervezettség jellemző, mint a védekezéskor.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója arról is beszámolt, hogy az állami védművek több mint felét visszabontották az országban, a települések 54 százalékában végeztek a helyreállítási, 70 százalékában a mentesítési munkálatokkal. Az érintett települések 79,5 százalékában már van áram is.

Összesen 159 kilométernyi közutat adtak vissza a forgalomnak és jól halad, 41 százalékos a vasúti helyreállítás is - mondta Bakondi György, hozzátéve, hogy több mint 24 ezer hektáron fejezték be a szúnyogirtást. Kitért arra is: az árvíz miatt kitelepített 1570 emberből 1248 már hazatérhetett, a következő napokban visszatérhet az egyik idősek otthonába egy nagyobb csoport is.

Címlapról ajánljuk
Egyre nagyobb az AfD árnyéka – szakértő a német belpolitikai „válságról”

Egyre nagyobb az AfD árnyéka – szakértő a német belpolitikai „válságról”

A CDU/CSU Bundestag-frakcióvezető meggondolatlan lépése miatt kénytelen volt átalakítani a szövetségi kormányát Friedrich Merz kancellár. Közben az őszi tartományi parlamenti választások előtt nő az AfD előnye a kormánypárttal szemben. A németországi belpolitikai helyzetről beszélt a Mathias Corvinus Collegium Magyar Német Intézetének kutatási vezetője, Dobrowiecki Péter az InfoRádióban.

Baka András: A kétharmados többség sem jogosít fel mindenre

Baka András, a Tisza Párt köztársaságielnök-jelöltje korábbi nyilatkozataiban még a ciklusokon átívelő mandátumok és a hatalommegosztás védelmének fontosságát hangsúlyozta, ám a kormánypárti bírálatok szerint most mégis asszisztál a Sulyok Tamás mandátumának megszüntetéséhez vezető alkotmánymódosításhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×