Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota

Négymilliárd forintot fizetnek ki a biztosítók a márciusi tél miatt

A márciusi rendkívüli téli időjárás miatt csaknem 4 milliárd forintot fizetnek ki ügyfeleiknek a biztosítók a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) összesítése szerint.

A szövetség keddi közleménye szerint március második felében összesen 46 213 kárbejelentés érkezett a hazai biztosító társaságokhoz a viharos időjárás miatt. A becsült kárösszeg mintegy 3,95 milliárd forint. A biztosítók a károk több mint felét már rendezték.

A káresemények 95 százaléka a lakosságot érintette, 5 százalék volt a vállalkozásokhoz köthető, illetve ipari létesítményekben keletkezett kár. A teljes kárösszeg kétharmada köthető a lakásbiztosítási üzletághoz, egyharmada az ipari és vállalati vagyonbiztosítások körébe sorolható.

A március 15-i hosszú hétvégén, illetve húsvétkor tapasztalt extrém időjárás az elmúlt évekhez képest jelentősen több kárt okozott. Van olyan biztosító, ahol a kárbejelentések száma meghaladta az ilyenkor szokásos esetek tízszeresét.

A káresemények mintegy negyedét tették ki a tetőbeázások, de jelentős volt az évnek ebben a szakában egyébként már szokatlannak számító hónyomásból eredő esetek száma is. Emellett sok kárt okozott - jellemzően a keleti országrészben - az áramszolgáltatás kimaradása, illetve az emiatt bekövetkező élelmiszerromlás.

A legtöbb esetet Veszprém, Pest, Fejér, Baranya, Szabolcs-Szatmár-Bereg, illetve Hajdú-Bihar megyéből jelezték, de kiemelkedően sok káresemény történt Zalában, Győr-Sopron, illetve Vas megyében is. A nagyobb városok közül Budapest, Nyíregyháza, Debrecen, Pécs, Hajdúböszörmény, Győr és Zalaegerszeg, illetve a kisebb települések közül Gávavencsellő, Tordas, Balkány, Búj és Hodász a leginkább érintett a MABISZ adatai szerint.

Címlapról ajánljuk

Konzervatív lázadás - Mráz Ágoston értelmezte a Fidesz-kongresszuson történteket

A tapasztalat és a fiatalítás egyszerre van jelen a kormánypártban, ennek az egyensúlyára törekszik a Fidesz - mondta a Nézőpont Intézet igazgatója a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában arról, hogy a Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Mutatunk egy részvényt, ami most 50 százalékkal többet érhet

Mutatunk egy részvényt, ami most 50 százalékkal többet érhet

Rendkívül izgalmasan indult a 2026-os év a tőzsdéken. Miközben azonban a befektetők főként a geopolitikai eseményekre, illetve az elsődleges piaci reakciókra figyelnek, több részvénynél is olyan növekedési katalizátorok kezdenek kirajzolódni, melyek hatalmas emelkedést vetítenek előre. Mostani elemzésünkben egy olyan részvénnyel fogunk folgalkozni, amely nem csak, hogy profitálhat napjaink legforróbb befektetési trendjeiből, de több mint 50 százalékos

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×