Infostart.hu
eur:
364.98
usd:
316.77
bux:
146563.2
2026. augusztus 6. csütörtök Berta, Bettina

Nyártól kell fizetni a parkolásért Óbudán

Április helyett júliustól vezetik be a fizetős parkolást Óbudán - közölte Puskás Péter fejlesztésekért felelős alpolgármester. Hozzátette: a kerületben élők számára több kedvezmény is lesz majd.

A fővárosi önkormányzat már az előző ciklusban kijelölte a III. kerületben a fizetős parkolás zónáit - mondta az InfoRádiónak Puskás Péter alpolgármester, aki hozzátette: Óbuda belső részein élők szinte már követelik a fizetős parkolást, mivel az agglomerációból érkezők P+R parkolónak használják a területet, miközben az ott élők nem tudják letenni a kocsit lakóhelyük közelében.

Olyan parkolási rendszert dolgoztunk ki, amelynek nem elsődleges célja a plusz bevételszerzés, inkább a nullszaldós üzemeltetés, és több lakossági kedvezményt is beépítettek a rendszerbe - hangsúlyozta a III. kerület alpolgármestere.

Az eredeti tervek szerint április 1-jével vezették volna be a rendszert, de csúszni fog: a legújabb elképzelések szerint július elejétől kell majd fizetni a parkolásért Óbudán.

A parkolóórákat lízingelik, mivel az önkormányzatnak nincs forrása a vásárlásra. A bevétel a legjobb évben sem fogja meghaladni a 100 millió forintot - mondta Puskás Péter, aki arról is beszélt, hogy több fejlesztés folytatódik, illetve újakat kezdnek az idén Óbudán. A többi között új bölcsőde, uszoda és jégcsarnok is épülhet.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Felmérték: a magyarok 80 százaléka megértette, hogy spórolni kell a vízzel és az energiával, de...

Felmérték: a magyarok 80 százaléka megértette, hogy spórolni kell a vízzel és az energiával, de...

A magyar felnőtt népesség túlnyomó többsége már csökkentette az áram- és vízfogyasztását a jelenlegi energiaválság közepette, a kormány válságkezelése kapcsán ugyanakkor megosztott a lakosság, „a megszokott pártvonalak mentén ítélik meg azt” – derül ki az Europion legfrissebb, a teljes 16 év feletti népességre reprezentatív kutatásából, amelyet az InfoRádióban Bojár Ábel kutatási igazgató foglalt össze.
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×