Infostart.hu
eur:
364.52
usd:
316.37
bux:
146956.88
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Így szállhat be a magánszféra az egészségügyi finanszírozásba - lapszemle

A magánszférával tárgyal a kormány az egészségügyi finanszírozásról - írja a Népszabadság, míg a Magyar Nemzetben arról olvashatnak, hogy vádat emeltek három rendőr ellen.

A Népszabadság információi szerint megkezdődtek a tárgyalások a kormányzat és az üzleti biztosítók képviselői között arról, hogy a magánszféra miként kaphatna nagyobb szerepet az egészségügy finanszírozásában. A cégek azt a konstrukciót támogatnák, melyben az általuk kínált csomagok révén elérhető szolgáltatások 70 százalékát az állam, míg a fennmaradó 30 százalékot az üzleti biztosítók fizetnék. A lap úgy tudja, az eddigi egyeztetéseken kormányzati részről elutasítják a számlamegosztás ötletét.

A Budapesti Nyomozó Ügyészség vádat emelt három rendőr ellen, akik 2006 őszén valótlan jelentést írtak egy férfi előállításáról - olvasható a Magyar Nemzetben. T. Mihály, B. Krisztián és B. Csaba rendőr zászlósokat azért vádolták meg, mert 2006. szeptember 20-án a főváros VIII. kerületében, a Puskin utcában előállították R. Attilát, vele szemben kényszerintézkedést alkalmaztak, a vádirat szerint megalapozatlanul. A hamis rendőri jelentés szerint a Bródy Sándor utcában fogták el a férfit, de a történtekről készült fénykép, amellyel a sértett bizonyítani tudta, hogy nem ott fogták el.

A szeptemberi teszt után hivatalosan is elrajtolt a Facebook ajándékküldő szolgáltatása, a Gifts - írja az Index.hu. Fizetni bankkártyával vagy a feltöltős mobiltelefon-kártyákhoz hasonlóan megvehető Facebook Cretits pontokkal tudunk. Az ajándékok 5 és 50 dollár közötti értékben vannak, nem különösebben személyes ötletek sorakoznak az édességtől a plüssmacin át az ajándékutalványig. Ha a meglepett megadja a postai címét a Facebooknak, házhoz is szállítják az ajándékot. Így olyan ismerősnek is tudunk ajándékot küldeni, akiről nem tudjuk pontosan, hol lakik.

Magyar kézben levő vállalkozás venné át a BricoStore francia barkácslánc itteni érdekeltségét - írja a Napi Gazdaság, amely szerint a vevő az MPF Holding Zrt. A cég a 19. leggazdagabb magyar, Felcsuti Zsolt többségi tulajdonában levő cégcsoport - tette hozzá a lap. Felcsuti Zsolt a lappal közölte: minden olyan vállalkozás iránt érdeklődnek, amelyben piaci potenciált látnak.

A Pénzcentrum.hu arról ír, hogy az ígéretek szerint idén szigorúbb ellenőrzésekre számíthatnak az élelmiszer-forgalmazók az ünnepek előtt. Az egyik legfontosabb változás, hogy az ellenőrök akciókat a korábbi gyakorlattal ellentétben nem jelentik majd be. Kardeván Endre, a Vidékfejlesztési Minisztérium élelmiszerlánc-biztonságért felelős államtitkára azt mondta: az ünnepek előtt kiemelt, kampány jellegű akciók is lesznek, ezeket a hatékonyság érdekében a korábbi gyakorlattal ellentétben nem jelentik majd be előre. Most is szokásos termékköröket, az édességeket, a szaloncukrokat, a süteményeket, továbbá a húsokat és a virslik figyelik majd.

A Portfolio.hu arról közöl cikket, hogy többet költenek jövőre IT-fejlesztésre a cégek. Egy új kutatás szerint jövőre 2,5 százalékkal nő a vállalatok informatikai kiadása átlagosan világszinten. A vizsgálat kiemelte, hogy emellett várhatóan a pénzintézeteknél, a kommunikáció és médiaszolgáltatóknál, valamint az ipari cégeknél költenek jövőre a legtöbbet IT-re.

Hanganyag: Szabó Gergõ

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: rendkívüli tájékoztatatót tart Magyar Péter és Forsthoffer Ágnes
cikkünk frissül

Energiakrízis: rendkívüli tájékoztatatót tart Magyar Péter és Forsthoffer Ágnes

Az energia- és vízbiztonságunk nincs veszélyben, de a következő 5 nap továbbra is kritikusnak ígérkezik, összefogásra és spórolásra van szükség. Köszönjük Magyarországnak az eddigi példátlan egységet – mondta Magyar Péter. A rendkívüli hőséghelyzet miatti egyeztetést hívott össze Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnöki jogköröket gyakorló házelnök a Sándor-palotába. A meghívást az ellenzéki pártok is elfogadták, a megbeszélés után kezdett tájékoztatót Forsthoffer Ágnes és Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Pengeélen táncolva: nyári rekord közelében az energiarendszer a Paksi Atomerőmű nélkül

Pengeélen táncolva: nyári rekord közelében az energiarendszer a Paksi Atomerőmű nélkül

Negyven fok és egy erőmű, amelyről a magyar villamosenergia-rendszer évtizedek óta azt gondolta, hogy sosem áll le. A Paksi Atomerőmű – az áramrendszer legstabilabb pontja – már csak órákra lehet attól, hogy a rendkívül alacsony dunai vízállás miatt teljesen lekapcsolják. Ilyen még nem volt. Közben a magyar áramhálózatot életben tartó MAVIR ma estére 7282 megawattos rendszercsúcsot jelez, ami alig 200 megawattal, nagyjából 3 százalékkal marad el a június 29-én felállított 7488 megawattos nyári rekordtól. Csakhogy júniusban Paks még négyszer ennyi áramot termelt. A rendszer stabilitása most a hazai tartalékokon és az importon áll, valamint jórészt azon múlik, mennyit hajlandó visszafogni a fogyasztásából az ország a következő napokban. Szombat este óta pedig egy új kormányrendelet is hatályban van, amely azt keretezi, mi történik, ha a klímák visszafogása kevés lesz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×