Infostart.hu
eur:
355.69
usd:
305.5
bux:
0
2026. május 27. szerda Hella

Részvételi arány 13 órakor: 27,11 százalék

A választásra jogosultak 27,11 százaléka, 672.420 ember járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választások második fordulójában 13 óráig az Országos Választási Iroda (OVI) adatai szerint.

A részvételi arány a megyék közül 13 órakor Nógrádban volt a legmagasabb, 28,52 százalék, ami 11.933 szavazót jelent. A legalacsonyabb részvételi arány Baranya megyében volt, 23,03 százalék, ebben a megyében 10.386-an voksoltak.

A fővárosban a szavazók 29,21 százaléka, 256.770 választópolgár adta le szavazatát 13 óráig.

Az országos részvételi arány két héttel ezelőtt, a választások első fordulójában ugyanebben az időpontban 35,88 százalék volt.

Az 1998-as parlamenti választás második fordulójában 31,38 százalék, a 2002-es választáson 42,82 százalék szavazott 13 óráig. A négy évvel ezelőtti parlamenti választás második fordulójában a választásra jogosultak 36,32 százaléka voksolt 13 óráig.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: komoly eszkaláció zajlik az orosz–ukrán háborúban

Bendarzsevszkij Anton: komoly eszkaláció zajlik az orosz–ukrán háborúban

Az orosz elnök megbízásából Szergej Lavrov külügyminiszter hivatalosan tájékoztatta amerikai hivatali partnerét, Marco Rubiót arról, hogy az orosz fegyveres erők rendszeres és folyamatos csapásokat indít az orosz-ukrán fegyveres erők által használt létesítmények és döntéshozatali központok ellen. Ez már a totális háború? Erről és az orosz atomfegyverek bevetésének esetleges lehetőségéről is beszélt Bendarzsevszkij Anton, a posztszovjet térség szakértője az InfoRádióban.

Újabb parlamenti nap, ezt kínálja a szerda

Elfogadhatja a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépésének visszavonásáról szóló törvényjavaslatot szerdán az Országgyűlés, amely elkezdheti az alaptörvény tizenhatodik módosításának, továbbá a devizahiteles perek és végrehajtások felfüggesztését kezdeményező előterjesztésnek a vitáját is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×