Infostart.hu
eur:
358.71
usd:
309.16
bux:
129728.5
2026. május 24. vasárnap Eliza, Eszter

"Az MSZP-nek az SZDSZ-es főpolgármesterhez nincs köze"

Az MSZP-nek, mint pártnak az SZDSZ-es főpolgármesterhez nincs köze - mondta Budai Bernadett, a párt szóvivője szombati budapesti sajtótájékoztatóján arra a kérdésre válaszolva, hogy Demszky Gábornak le kell-e mondania a személyét ért BKV-s vádak miatt.

A Magyar Nemzet szombati számában Antal Attila, a BKV volt vezérigazgatója egyebek között úgy nyilatkozott, hogy a főpolgármester felelőssége a 4-es metró ügyében a "legnagyobb és legegyértelműbb". A BKV korrupciós ügyei miatt meggyanúsított, házi őrizetben lévő egykori vezérigazgató a metróberuházással kapcsolatban annak a véleményének adott hangot, hogy "működésképtelen, dilettáns a konstrukció". Demszky Gábor közleményben utasította vissza Antal Attila "alaptalan vádjait" és beperli a BKV volt vezérigazgatóját.

Budai Bernadett a sajtótájékoztatón egy másik, a Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes és Tóbiás József között lezajlott ingatlanbérléssel kapcsolatos kérdésre, miszerint ez bevett gyakorlat-e az MSZP-ben, azt válaszolta: Tóbiás József több éven keresztül bérelt házat Hagyó Miklóstól, amelyet végül megvásárolt, ebben nincs se törvénytelen, se etikátlan lépés.

Arra a felvetésre, hogy az MSZP milyen kapcsolatban áll Hatvani Szabó Jánossal, aki Balogh Zsolt, a BKV korábbi vezérigazgatója szerint Hagyó Miklós bizalmi embere volt, az MSZP szóvivője azt mondta, hogy a párt semmilyen intézményesített viszonyban nem áll vele.

A Páva Zoltánnál, Komló szocialista polgármesterével kapcsolatos, nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés gyanúja kapcsán felmerült kérdésre Budai Bernadett azt válaszolta: nem tud arról, hogy a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését kérte volna az ügyészség; az MSZP ez ügyben nem tervez semmilyen lépést.

A párt szóvivője arra a felvetésre, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsította meg Terézváros volt szocialista alpolgármesterét, Fürst Györgyöt a terézvárosi ingatlanügyben, azt válaszolta: döntsön az igazságszolgáltatás a jogszabályoknak megfelelően, és aki bűnt követett el, az vállalja a felelősséget. Ha pedig nem bűnös, bizonyosodjon be az ártatlansága; ez nem politikai, hanem igazságszolgáltatási kérdés - fűzte hozzá.

Címlapról ajánljuk

Széles körű fizetéscsökkentést jelentett be Magyar Péter

Radikálisan csökken a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők, a polgármesterek, valamint az állami vállalatok vezetőinek fizetése – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
Putyin bajban van, bevetették az Oresnyiket Ukrajna ellen – Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Putyin bajban van, bevetették az Oresnyiket Ukrajna ellen – Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Kaupo Rosin, az Észt Külügyi Hírszerző Szolgálat vezetője a CNN-nek elemezte a helyzetet. Szerinte Vlagyimir Putyin orosz elnök egyre nagyobb gondban van, a frontvonalon nem képes elérni sikereket, folyamatosan növekednek a veszteségek, miközben már nem képesek elegendő embert toborozni. Az ukrán csapások közben egyre nagyobb károkat okoznak a hátországban. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentette, hogy az amerikai és európai partnerektől származó értesülések szerint Oroszország az Oresnyik rakétarendszerrel készül csapást mérni Ukrajnára. Kijev jelenleg is ellenőrzi ezeket az információkat - számolt be a RBK. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×