Infostart.hu
eur:
360.54
usd:
309.44
bux:
132046.37
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik

Kormánymegbízás a leköszönő szocialista főpolgármester-helyettesnek

Bajnai Gordon szerepet kíván szánni Horváth Csabának, Budapest leköszönő szocialista főpolgármester-helyettesének a fővárossal kapcsolatos kormányzati feladatok koordinálásában, illetve a város vezetőivel való kapcsolattartásban, de ennek konkrét formájáról még tartanak az egyeztetések - közölte a kormányszóvivő kedden.

Szollár Domokos úgy vélekedett: nem lenne bölcs nem használni Horváth fővárost érintő tapasztalatát és tudását.

Hozzátette: a szerep konkrét formájáról még zajlanak az egyeztetések, de annyi már tudható, hogy Horváth Csaba munkáját minimális titkárság segíti majd, tiszteletdíjat munkájáért azonban nem kap.

A Népszabadság kedden írt arról, hogy Horváth Csaba budapesti kormánybiztos lesz, és a mandátumát várhatóan még a héten megkapja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Euró klubtagság nélkül: Andorra, Monaco, San Marino, Vatikán, Koszovó és Montenegró eurótörténete

Az euróövezetbe elvileg szigorú felvételi vizsgán át vezet az út. Az infláció, a hiány, az államadósság, az árfolyam-stabilitás mind rendben kell, hogy legyen. Mégis vannak olyan államok, amelyek eurót használnak anélkül, hogy ezeket az elvárásokat kipipálták volna. Andorra, Monaco, San Marino és Vatikán szerződéssel kapott különleges státuszt, Koszovó és Montenegró viszont válsághelyzetben, egyoldalúan vezette be az eurót. Ugyanaz a pénz forog náluk, mint mondjuk Németországban, de egészen más történet áll a pénzük mögött.

Új végrehajtói, felszámolói és közjegyzői rendszer jön – itt vannak a friss kormánydöntések

Államilag ellenőrzött végrehajtói rendszer, bírósági kontroll alá kerülő felszámolási eljárások, egyszerűbb és olcsóbb közjegyzői eljárások jöhetnek. Döntött a kormány azbeszt-ügyben, az atomerőmű ügyében, a kormányzati gépkocsikkal és az állami célokra használt honvédségi repülők használatával kapcsolatban is. Elhangzott: az előző kormány meghamisította az idei költségvetést, mert 286 milliárd forint maradt ki az NGM-nél a betervezett fizetendő tételek közül.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×