Infostart.hu
eur:
385.25
usd:
328.76
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes

Áder János utódára szavaznak ma Csornán

Időközi parlamenti képviselő-választást tartanak a Győr-Moson-Sopron megyei Csornán. A voksolást azért írták ki, mert a térség parlamenti képviselője, a fideszes Áder János július 13-án lemondott országgyűlési képviselői megbízatásáról, miután mandátumot szerzett a júniusi európai parlamenti választáson.

A voksoláson 5 jelölt indul; a szavazóhelyiségek 19 óráig lesznek nyitva. A választás akkor lesz érvényes, ha azon a szavazásra jogosultak 50 százaléka plusz 1 fő vesz részt. Eredményes akkor lesz, ha a jelöltek egyike megszerzi a szavazatok több mint a felét. Ha ma nem sikerül képviselőt választani, akkor november 22-én második fordulót tartanak.  A voskolással egyidőben a Pest megyei Dunakeszin, a Baranya megyei Komlón és a Békés megyei Lőkösházán önkormányzati képviselőket, illetve polgármestert választanak.

Címlapról ajánljuk

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×