Infostart.hu
eur:
363.98
usd:
311
bux:
132855.51
2026. április 29. szerda Péter

Nem született megállapodás az MDF bizottsági helyeiről

A négy parlamenti frakció továbbra sem tudott megállapodni a volt MDF-es bizottsági elnöki, illetve alelnöki posztokról, a jegyzői helyekről és a médiakuratóriumok egyensúlyának helyreállításáról - közölte Szili Katalin a házbizottság csütörtöki ülése után.

Az Országgyűlés elnöke hangsúlyozta: azt az alapelvet elfogadták, hogy a változással ne nőjön a testületek létszáma, de tovább egyeztetnek a jövő hét közepén. Kitért arra, hogy az eseti bizottságok tekintetében megállapodtak a bizottsági helyekről.

Szili Katalin elmondta, hétfőn mandátumigazolással kezdődik a parlamenti ülés. Hoppál Péter fideszes képviselő tesz esküt, akit Aszódi Pál helyére javasol a legnagyobb ellenzéki párt.

Beszámolt arról is, hogy a Reformszövetség javaslatait tartalmazó SZDSZ-es indítvány tárgyalását nem folytatja a Ház, de - bár vita volt róla - az adótörvények nem kerülnek le a napirendről. Szavai szerint a kormány nem jelezte, hogy a konstruktív bizalmatlansági indítvány miatt bármilyen javaslatot vissza kívánna vonni.

Elmondta: április 14-én szavazhat a Ház a konstruktív bizalmatlansági indítványról; ugyanaznap dönthetnek a képviselői költségtérítés ügyében kezdeményezett népszavazásról szóló határozati javaslatról, valamint megkezdhetik a Fidesz által korábban benyújtott, a parlament feloszlását indítványozó javaslat tárgyalását. Kérdésre válaszolva közölte: a Fidesz nem kért a házszabálytól eltérést, így 14-én csak az indítvány tárgyalását lehet elkezdeni, szavazni aznap nem lehet a parlament feloszlásáról.

Címlapról ajánljuk
Van némi bizonytalanság abban, hogy mit érnek el a Tisza konkrét adómódosítási tervei

Van némi bizonytalanság abban, hogy mit érnek el a Tisza konkrét adómódosítási tervei

Egyelőre bizonytalan, hogy mekkora hatást gyakorolhatnak a gazdaságra és a költségvetésre a leendő Tisza-kormány adócsökkentési tervei – vélekedett az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója.

Nem védekeztek, csak támadtak: Paris Saint-Germain–FC Bayern München 5–4

Kilenc gólt hozott a párizsi Parc des Princes-ben a PSG és a Bayern mérkőzése, a 2026-os BL-tavasz első elődöntője. A címvédő egygólos előnyt szerzett. A párizsi csapatban a georgiai Hvicsa Kvarachelia és a francia aranylabdás, Ousmane Dembele is duplázott. A visszavágót jövő szerdán rendezik Münchenben, a másik ágon pedig az angol Arsenal és a spanyol Atlético Madrid találkozik egymással. A fináléra május 30-án Budapesten a Puskás Arénában kerül sor.
inforadio
ARÉNA
2026.04.29. szerda, 18:00
Szűts Ildikó
a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt. vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×