Infostart.hu
eur:
385.54
usd:
329.3
bux:
120538.14
2026. január 21. szerda Ágnes

A Fidesz szerint nem Bokros, hanem az új választás a megoldás

A Fidesz továbbra is az előrehozott választásokban látja a válság megoldását, az SZDSZ pedig még nem döntötte el, hogy támogatja-e az MDF Bokros Lajos miniszterelnöki jelölését.

Horn Gábor, az SZDSZ ügyvivője újságíróknak azt mondta, hogy nem a személyi találgatásoknak van itt az ideje. Mint mondta, kifejezetten rossznak tartaná, ha most újabb és újabb személyekben kezdenének el gondolkozni, mert ehelyett most programokkal, válságkezeléssel kellene foglalkozni.

Arra a kérdésre, hogy aláírják-e a Dávid Ibolya kérdőívét, azt mondta, hogy egyelőre nem tudja, pártja hogyan viszonyul ahhoz és ezt még meg fogják vitatni.

Kérdésre hozzátette, az SZDSZ is úgy gondolja, hogy nem elfogadhatóak a miniszterelnök elképzelései, de a Reformszövetség programja ott van az asztalon, és véleményük szerint arról akár már most is el lehetne kezdeni tárgyalni. Hozzátette, hogy ha törvény formájában rögzítenék a válság kezelésének lehetséges módozatait, akkor lehet gondolkozni azon, "hogy kell-e és milyen személyi konzekvenciákat levonni". Megjegyezte, hogy véleménye szerint egy válság közepén ezt nem lehet fordítva csinálni.

"Nem arról van szó, hogy jöjjön egy újabb csodatevő személy, aki megoldja az összes problémát, hanem arról van szó, hogy van-e elég politikai erő arra, hogy változtassunk" - fogalmazott az ügyvivő.

Kérdésre elmondta, hogy Magyarországon egyszerre van jelen a világgazdasági válság, továbbá egy súlyos strukturális és egy bizalmi válság, amelyeket együtt kell kezelni, és az önmagában kevés, ha másképp hívják a miniszterelnököt.

Hozzátette, hogy a súlyos bizalmi és hitelességi probléma nehezíti a válság kezelését.

Navracsics: "kétségbeesett próbálkozás"

Navracsics Tibor (Fidesz) úgy fogalmazott, hogy "amikor a kamarillapolitika egy-egy újabb fordulataként kormányátalakítás vagy valamilyen konspiráció révén miniszterelnökcsere vetődik fel", a Fidesz különösen fontosnak tartja, hogy egy kormány csak a választók felhatalmazása alapján lépjen hivatalba.

A frakcióvezető szerint Dávid Ibolya jelenlegi javaslata jól mutatja "egy, a létéért küzdő párt kétségbeesett erőfeszítését, hogy valahogy a hatalom közelébe férkőzzön". Hozzátette, a Fidesz szerint, ha kormányváltásra van szükség, akkor az új választás a megoldás.

Arra a kérdésre, hogy abban az esetben, ha Bokros Lajos és Gyurcsány Ferenc között kellene választani, a Fidesz nem akarna-e saját jelöltet állítani, azt mondta, hogy az ilyen "kanapépolitizálás" és a személyi ügyeknek a kulisszák mögötti rendezése nem méltó a magyar politikához.

Hozzátette, Dávid Ibolyának és Gyurcsány Ferencnek is kellően bátornak kellene lennie ahhoz, hogy inkább megkérdezzék a választókat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Robbanás rázta meg Krasznodárt, hatalmas baj van Kijevben - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×