Infostart.hu
eur:
384.51
usd:
329.04
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Timosenko a Naftogaz lebénításának szándékával vádolta az ukrán elnököt

Julija Timosenko ukrán kormányfő párizsi látogatásán elítélte az ukrán Nemzetbiztonsági Szolgálatnak (SZBU) a Naftogaz elleni "cinikus" akcióját, és közvetett módon Viktor Juscsenko elnököt azzal vádolta, hogy meg akarta bénítani az ukrán állami gázszállító működését.

"Egyszerűen meg akarták bénítani a Naftogaz tevékenységét, és károkat akartak okozni abban a rendszerben, amely az ukránok gázellátását teszi lehetővé" - mondta Nicolas Sarkozy francia elnökkel folyatott megbeszélését követően az ukrán miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk
Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

Faragó Tamás: a spanyolok feladták a kreatív pólót, Vogel Soma ismét kulcsfigura volt

A magyar férfi vízilabda-válogatott a világ- és Európa-bajnoki címvédő Spanyolország legyőzésével bejutott a belgrádi Eb elődöntőjébe, ahol a görögök lesznek az ellenfelek. A Nemzet Sportolója az InfoRádióban elmondta: jó húzás volt Varga Zsolt részéről, hogy a torna elején inkább Csoma Kristóf védett többet, a „negyeddöntővel felérő” spanyolok elleni meccsen viszont végig Vogel Soma volt a kapuban, így megvoltak a tartalékai.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugranak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugranak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére. Az elnök kijelentései enyhítették némileg a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, és az amerikai piacok is kisebb felpattanást mutatnak. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×