Infostart.hu
eur:
365.43
usd:
311.85
bux:
133872.25
2026. április 26. vasárnap Ervin

Ismét lesz utcabál az Operabál ellen

Szombaton rendezik meg a 14. Budapesti Operabált az idén 125 éves Magyar Állami Operaházban. Az 56 nyitótáncospár az Aida bevonulási indulójára érkezik a terembe, majd Strauss Bécsi Vér című operettjének egyik keringőjére táncol.

A rendezvény sztárvendége Franco Nero olasz filmszínész, aki számos magyar alkotásban, legutóbb Almási Tamás Mário, a varázsló című filmjében szerepelt. A rendezők közlése szerint az eseményen a korábbiaknál nagyobb szerepet kap az elesettekkel való szolidaritás és a jótékonykodás.

Az Operabál ellenzői a rendezvénnyel egy időben utcabált szerveznek azzal a céllal, hogy felhívják a közvélemény figyelmét a társadalmi igazságtalanságokra.

Címlapról ajánljuk
„Rám most nem a parlamentben van szükségünk” – Orbán Viktor visszaadja a mandátumát

„Rám most nem a parlamentben van szükségünk” – Orbán Viktor visszaadja a mandátumát

Gyökeresen átalakul a Fidesz parlamenti frakciója, hétfőn alakul meg az új, vezetője Gulyás Gergely lesz – közölte Orbán Viktor, aki visszaadja mandátumát is. „Rám most nem a parlamentben, hanem a nemzeti oldal újjászervezésében van szükségünk” – hangsúlyozta.

Szabó Olivér Norton: leghamarabb 2050-ben lehet ember a Marson

Leghamarabb 2050-ben léphet ember a Mars felszínére – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Svábhegyi Csillagvizsgáló bemutató csillagásza. Szabó Olivér Norton szerint legalább ennyi idő kell, hogy egy ilyen, várhatóan a Holdról indítandó küldetés minden előfeltétele teljesüljön.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Papp Zsolt György
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×