Infostart.hu
eur:
385.44
usd:
331.86
bux:
121747.88
2026. január 16. péntek Gusztáv

Újraválasztották Dávid Ibolyát

Ismét Dávid Ibolyát választották az MDF elnökévé a párt országos tisztújítógyűlésén. A kihívó nélkül induló eddigi pártelnök újraválasztását a 303érvényesen voksoló küldött közül 207-en támogatták. Dávid Ibolya hatodikelnöki ciklusát kezdheti meg; a pártelnöki kinevezés két évre szól.

A pártelnök azt mondta: a stabil támogatottságot nemcsak személyének szóló bizalomnak tartja, hanem a párt konzervatív fordulatot hirdető programja melletti kiállásnak is.

Dávid Ibolya hangsúlyozta: az új időszakban tiszta lapot szeretne nyitni annak érdekében, hogy a Magyar Demokrata Fórum jól szerepeljen az európai parlamenti, az országgyűlési és az önkormányzati választásokon. Hozzátette: az MDF számításai szerint a párt két-három európai parlamenti képviselőt tud bejuttatni az Európai Parlamentbe, illetve tíz százalékos támogatottságot tud elérni a következő választásokon.

A 22. tisztújító országos gyűlésen megválasztották az elnökség tagjait is.

A rendezvényen részt vett Almássy Kornél volt alelnök, aki szeptember 13-án lépett vissza a jelöltségtől, pénteken pedig az MDF képviselőcsoportja kizárta soraiból, így a pártból is. Almássy Kornél vitatja kizárásának jogosságát.

A párt szombati választmányának ülésére először be sem akarták engedni a hungexpós csarnokba a frakcióból és a pártból pénteken kizárt Almássy Kornélt, akit taps fogadott a teremben.

Sem az ő, sem a budapesti választmány vele együtt érkező tagjainak mandátumát nem igazolták.

Címlapról ajánljuk
Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Tovább ralizik a Mol, új csúcson a magyar tőzsde

Tovább ralizik a Mol, új csúcson a magyar tőzsde

Az elmúlt napokban a geopolitikai események vpltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Pluszban zártak tegnap az amerikai tőzsdék, a chiprészvények nagyot mentek a tajvani TSMC chip bérgyártó vártnál jobb negyedéves eredményei után, de a tegnap jelentő bankrészvények (GS, MS) is 5 százalék körüli pluszban zártak. Az ázsiai tőzsdék szintén emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb a hangulat, bár csak minimális az esés mértéke. A magyar tőzsde viszont fittyet hány a gyenge nemzetközi hangulatra, és új csúcsot döntött, részben a Mol ralijának köszönhetően.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×