Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 11. szombat Leó, Szaniszló

Feloldották a blokádokat a dinnyetermelők

Mostanra mindenütt feloldották a szombat este óta emelt blokádokat a Békés megye déli részén demonstráló dinnyetermelők.

A megmozdulást szervező Karsai József szocialista országgyűlési képviselő elmondta: a gazdálkodók ígéretet kaptak arra, hogy a felvásárlók kilónként bruttó 30 forintért veszik át tőlük a gyümölcsöt.

Medgyesbodzáson az egyik telephely előtt még délután is tüntettek a gazdák, mert - állításuk szerint - a tulajdonos csak 18-20 forintot fizetett volna a dinnye kilogrammjáért. A képviselő közölte: az árnövekedést az is segíti, hogy egyre kevesebb a dinnye, így a felvásárlók nehezen tudnak külföldre szállítani, sőt az egyik fő piacnak számító Lengyelországban már emelkedtek az árak.

Közben Vargáné Szombati Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense arról számolt be, hogy a dinnyetermelők jogellenesen, előzetes bejelentés nélkül tüntettek a helyszíneken, ezért ellenük szabálysértési eljárást indít a rendőrség.

Címlapról ajánljuk
Még lehet mozgóurnát kérni a vasárnapi országgyűlési választásokra – itt vannak a részletes szabályok

Még lehet mozgóurnát kérni a vasárnapi országgyűlési választásokra – itt vannak a részletes szabályok

Vasárnap délig kérhetnek mozgóurnát azok a választópolgárok, akik egészségi állapotuk vagy fogva tartásuk miatt nem tudnak vasárnap megjelenni a szavazóhelyiségben az országgyűlési választáson. A hétvégén is hívható a választási információs szolgálat, és e-mailt is lehet küldeni nekik.

Rendkívül sűrű ez a szombat – így zárul a 2026-os országgyűlési választási kampány

A kormányerők este a Karmelitától pár lépésre várják a Fidesz–KDNP támogatóit, a Tisza Párt elnöke négy kelet-magyarországi helyszín után Debrecenben zárja az utolsó kampánynapot, a kisebb pártok is kampányzárót tartanak. Részletek.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Giró-Szász András politikai tanácsadó
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×