Infostart.hu
eur:
350.03
usd:
301.8
bux:
138394.34
2026. június 16. kedd Jusztin

Újabb felfüggesztett ítélet a rendőrök támadása miatt

Jogerősen egy év és nyolc hónap, három évre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélt hivatalos személy elleni erőszak és garázdaság miatt a Pesti Központi Kerületi Bíróság egy férfit, aki a melegfelvonuláson utcakövekkel dobálta a rendőröket.

A bíró hangsúlyozta: a vádlott csak azért nem kapott letöltendő szabadságvesztést, mert önként jelentkezett a rendőrségen, emellett tettét beismerte és megbánta.

A bíró szóbeli indoklásában az ügyészi perbeszéddel egybehangzóan nyomatékos súlyosító körülményként hivatkozott arra, hogy a hasonló cselekmények rendkívüli módon elszaporodtak az utóbbi időben Budapesten.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter az Országgyűlésben: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956-ot, sem 1989-et

Magyar Péter az Országgyűlésben: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956-ot, sem 1989-et

A 301-es parcellánál tartott megemlékezés után az Országgyűlés is 1956-os hőseinkre emlékezett, Magyar Péter miniszterelnök tartott beszédet. Ezután az Országgyűlés tárgyal a 110 oldalas korrupcióellenes törvénycsomagról, amelyben szó esik a vagyonnyilatkozatokról, a „kekvákról”, az egyetemekről és a közbeszerzésekről is. De jön az eddigi tanári teljesítményértékelés eltörlésének vitája is a rendkívüli ülésnapon.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×