Infostart.hu
eur:
364.01
usd:
315.51
bux:
149543.41
2026. augusztus 12. szerda Klára

Sólyom László is elmegy a közjogi méltóságok egyeztetésére

Csütörtökön a köztársasági elnök is részt vesz a legfőbb közjogi méltóságok egyeztetésén, amelyet a kormányfő hívott össze a szombati melegfelvonuláson történt atrocitások miatt. Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője az InfoRádióban elmondta: Sólyom László úgy véli, még a megbeszélés előtt tisztázni kell a célokat, ezért erről előzetesen is tárgyalnak a miniszterelnökkel.

Sólyom László is részt vesz azon az egyeztetésen, amelyet a kormányfő hívott össze a szombati melegfelvonuláson történt atrocitások miatt - mondta az InfoRádió kérdésére Kumin Ferenc, a Köztársasági Elnöki Hivatal főosztályvezetője.

Gyurcsány Ferenc meghívását a házelnök, az Alkotmánybíróság elnöke valamint a Legfelsőbb Bíróság elnöki jogkörben eljáró elnökhelyettese már korábban elfogadta.

A kormányfő úgy fogalmazott: a csütörtöki egyeztetésen azt kellene megvitatni, miként lehet megelőzni a meleg büszkeség napján történt atrocitásokhoz hasonló eseteket.

Szólt arról is, hogy a szélsőségek, az indulatok, az intolerancia ellen jogos nemzeti önvédelemre van szükség, és ennek egy Magyar Charta elfogadása lehetne az egyik eszköze. Ezzel összefüggésben gyűlést hirdetett szeptember 6-ára.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ukrán aggodalmak: a vártnál gyorsabban fejlesztik az „orosz Starlinket”

Ukrán aggodalmak: a vártnál gyorsabban fejlesztik az „orosz Starlinket”

Ukrajnában aggodalmat keltett, hogy Oroszország a vártnál gyorsabban fejleszti saját műholdas internet-hálózatát. Kijevnek sikerült elérnie, hogy az oroszokat letiltsák a Starlink-rendszerről. Ők viszont saját műholdas hálójukat jövőre hússzorosára bővíthetik, segítve a drón-hadviselést és a harctéri kommunikációt.

Több napos fesztivállá változik augusztus huszadika, 18 helyett 4 milliárd forintból – kormányzati bejelentés

Hat hét alatt összerakta a Centrum Production az augusztus 20-ai ünnepségsorozat művészeti koncepcióját, ahol mindenki ízlésének próbálnak megfelelni, augusztus 19-től egészen 23-ig. A drón-, fény- és tűzijátékshow-ban kicsúcsosodó események idén a budai rakpartról lesznek a legjobban láthatók, és az ünnepségsorozat az eddigi 18 helyett 4 milliárd forintból kijönnek. Lesz olcsó ásványvíz és sör is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.12. szerda, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Fenyegető üzenetet küldött Putyin a Nyugatnak, Novorosszijszkban csapott le Ukrajna – Háborús híreink szerdán

Fenyegető üzenetet küldött Putyin a Nyugatnak, Novorosszijszkban csapott le Ukrajna – Háborús híreink szerdán

Vlagyimir Putyin orosz elnök a Csendes-óceáni Flottánál tartott szerdai látogatásán kilátásba helyezte, hogy amennyiben nyugati hajók lefoglalnak orosz kereskedelmi hajókat, Moszkva hasonlóképpen fog válaszolni nemcsak ugyanazon a vizeken, hanem bárhol, beleértve a Csendes-óceánt is. Az orosz elnök „kalózkodásnak” és „rablásnak” nevezte a nyugati terveket az orosz hajók lefoglalására. Szerdára virradóra robbanásokat hallottak a Fekete-tenger partján lévő orosz városban, Novorosszijszkban. A lezuhanó dróndarabok lakóépületeket is eltaláltak, egy gyermek életét vesztette. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×