Infostart.hu
eur:
384.94
usd:
328.49
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Javaslat a segélyezési rendszer átalakítására - a nap hírei

Hárompontos javaslatcsomagot készít a kormány a segélyezési rendszer átalakítására. Nem találtak műszaki hibára utaló nyomot a Fehérgyarmatnál lezuhant repülő feketedobozát vizsgáló szakértők.Amerikai szakemberek szerint a Mars talaja tartalmaz az élethez szükséges alkotóelemeket. A nap legfontosabb hírei.

Hárompontos javaslatcsomagot készít a kormány a segélyezési rendszer átalakítására - jelentette be a miniszterelnök a kabinet és az MSZP-frakció dobogókői tanácskozása után. Gyurcsány Ferenc - aki a szocialisták elnöke is - elmondta: az elképzelések alapján érdekeltté tennék az önkormányzatokat abban, hogy a rendelkezésre álló forrásokat segélyezés helyett közmunkaprogramokra fordítsák, és növelnék a különbséget a minimálbér, illetve a segély legmagasabb összege között. Hangsúlyozta: a harmadik javaslat szerint a fiatal munkanélküliek csak akkor kaphatnának segélyt, ha képzésen vesznek részt. A kormányfő hozzátette: a részleteket nyáron kidolgozzák, így az őszi parlamenti ülésszakra már konkrét indítványt készítenek. Szólt arról is, hogy az adórendszer egyszerűsítésének a kedvezmények átalakítása az egyik legfontosabb feltétele. Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: a teljes adórendszer átalakítására van szükség úgy, hogy az adóterhelés csökkenése mellett a szociális biztonság is megmaradjon. Közölte: a jelenlegi helyzetben adócsökkentésre 400 milliárd forintot tud szánni a kormány.

Az Advertum Kft. részére nyújtott kormányzati kezességvállalás Állami Számvevőszéki vizsgálatát kezdeményezte az Országgyűlés kulturális és sportbizottsága. A testület - amelynek ülésén a szocialista képviselők nem vettek részt - meghallgatta az ügyben Keller László pénzügyminisztériumi államtitkárt, majd 9 fideszes szavazattal egy szabad demokrata ellenében határozott az 5,2 milliárd forintos kormányzati kezességvállalásról. A bizottság egy másik döntést is hozott; abban a határozatban felszólítja a kormányt, hogy vonja vissza a kezességvállalást, és kezdeményezzen tárgyalást a Magyar Hivatásos Labdarúgó Liga tartozásairól az érintettekkel.

Budapesten megkezdődött a Közraktárak területén kialakítandó kulturális, turisztikai és szórakoztató központ építése. A főpolgármester azt mondta: a tervek szerint az új ferencvárosi multifunkcionális épületegyüttes 2010 nyarára készülhet el, mintegy 8 milliárd forintból. Demszky Gábor hozzátette: a Közraktárak 40 százalékát elbontják, a Fővám teret pedig kibővítik, ami a város felőli közlekedést segíti elő. A Közraktárak hasznosítására 2007 tavaszán írt ki pályázatot a tulajdonos Fővárosi Önkormányzat.

Nem talált a gép rendellenes működésére utaló nyomot a Fehérgyarmatnál lezuhant repülő feketedobozát vizsgáló bizottság. A Közlekedésbiztonsági Szervezet közölte: a szakemberek folytatják a roncs vizsgálatát, és elemzik a repülés előkészítését, valamint végrehajtását. A magyar honvédség L-39-es típusú Albatros kiképzőgépe egy hete zuhant le; a balesetben mindkét pilóta életét vesztette. Az akkor ismertetett elsődleges adatok szerint a pilóták nem tervezett és rendkívül kockázatos manővert hajtottak végre a géppel.

Hat mentőirányító központját szünteti meg a nyáron az Országos Mentőszolgálat - erősítette meg a Magyar Nemzet című napilap információit a szervezet szóvivője. Győrfi Pál az InfoRádióban azt mondta: az intézkedés része a központosítást célzó, 2 évvel ezelőtt elkezdett átalakításoknak. Az érintett 60 dolgozó többsége irányítóként vagy kivonuló mentőként továbbra is a szolgálat alkalmazottja marad.

Intézkedéseket sürget a meggytermelők helyzetének rendezésére a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége. Jakab István, a szervezet elnöke elmondta: tarthatatlan, hogy a feldolgozók a megtermelt gyümölcsöt gyakorlatilag csak az önköltség feléért kívánják átvenni. Közben Budai Bernadett kormányszóvivő jelezte: az agrártárca a jövő héten egyeztet a meggytermelőkkel és a felvásárlókkal a gyümölcsárakról.

Sátoraljaújhelyen több mint félmilliárd forint kárt okozott a csütörtök éjjeli vihar - közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei város polgármestere. Szamosvölgyi Péter hozzátette: az önkormányzat gyorssegélyben részesítette a károsultakat. Sátoraljaújhelyen 47 embernek kellett kiköltöznie ideiglenesen otthonából a vihar okozta pusztítás miatt, 200 lakóház megrongálódott és jelentős károk keletkeztek a közterületeken is.

Július 4-én, Brüsszelben kezdődik meg az Oroszország és az Európai Unió közötti új partnerségi alapszerződésről szóló tárgyalások első fordulója - jelentették be a Hanti-Manszijszkban tartott orosz-uniós csúcstalálkozón. Dmitrij Medvegyev orosz elnök azt mondta: a szerződésnek eszközzé kell válnia a tényleges közeledéshez az egyenjogúság, az érdekek kölcsönös tisztelete és a biztonsági problémák azonos megközelítésének elvei alapján.

Amerikai szakemberek szerint a Mars talaja tartalmaz az élethez szükséges alkotóelemeket. A kutatók a Phoenix-szonda által vett minta első elemzéseire hivatkozva azt közölték, hogy a talaj kémhatása 8 és 9 között van, vagyis a vártnál lúgosabb, és magnézium, nátrium, kálium, valamint klór található benne. Az előzetes vizsgálatok alapján a szakértők nem állítják, hogy valóban megtalálható valamilyen élet a Marson, azt viszont igen, hogy a talaj eddig megismert tulajdonságai kedveznek az élet kialakulásának.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×