Infostart.hu
eur:
349.44
usd:
300.9
bux:
138730.73
2026. június 17. szerda Alida, Laura

Áramszünet volt a Heim Pál Gyermekkórházban

Műszaki problémák miatt péntek este 8 és 11 között szünetelt a Heim Pál Gyermekkórház belső áramellátási rendszere. A tűzoltók generátorokkal biztosították az áramellátást. Az intézmény főigazgatója elmondta, hogy az áramkimaradás miatt kézzel kellett lélegeztetni két gyermeket.

Péntek este 8 és 11 óra között nem volt áram a budapesti Heim Pál Gyermekkórház több épületében.

Az intézmény főigazgatója elmondta: az áramkimaradás miatt kézzel kellett lélegeztetni két gyermeket.

Harmat György hozzátette: nem a kórház elektromos rendszere hibásodott meg, mert az egész kerületben voltak kimaradások, a Budapesti Elektromos Művek viszont azt közölte: náluk nem volt hálózati hiba, így a kórházon belül kell keresni az áramszünet okát.

A Fővárosi Tűzoltóság szóvivője az InfoRádióban arról számolt be, hogy generátorokkal próbálták biztosítani az ellátást. Molnár Péter közölte: az áramszolgáltatás időszakosan szűnt meg az egyes osztályokon.

A kórházon belül két rendszer felel az áramellátásért. Az automatikának át kellett volna kapcsolnia a második körre, azonban ez nem történt meg. A kórház generátora érzékelte az áramszünetet, bekapcsolt, de le is állt.

A szakemberek később mechanikusan átkapcsolták a berendezést, így helyreállt az áramszolgáltatás.

Beszámolt arról is, hogy a polgári védelem ferihegyi bázisáról útnak indítottak egy generátort, de a tűzoltók saját eszköze is a helyszínen volt, azonban azt sem tudták rácsatlakoztatni a hálózatra.

A kórház ügyeletes volt, este az egész ország területéről érkező gyerekek sürgősségi ellátását kellett végeznie.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Európa zöldben, Amerika vegyesen zárt

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról. Az amerikai tőzsdék felemás hangulatban zártak, egyedül a Dow Jones fejezte be zöldben a kereskedést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×