Infostart.hu
eur:
385.66
usd:
328.89
bux:
121243.5
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Hétvégén szélvihar, keddtől lehűlés érkezik

Rendkívül szeles és viharos lesz a hétvége időjárása - mondta az InfoRádió által megkérdezett meteorológus. Gyúró György hozzátette: mindeközben az ország szinte összes régiójában lesznek záporok, zivatarok.

Markáns ciklon vonul át a következő napokban Észak- és Közép-Európa fölött, amerre halad, nagy mennyiségű csapadék és igen erős, helyenként viharos szél várható - tájékoztatta az InfoRádiót Gyúró György meteorológus.

A Kárpát-medencében többnyire borult lesz az ég és sok a csapadék: szombaton várható nagyobb mennyiségű eső, helyenként zivatar, jégeső is kialakulhat.

Napközben megerősödik majd a nyugati-délnyugati szél, amely később északnyugatira fordul - közölte a szakértő.

A széllökések helyenként 80-100 kilométer/órásak lesznek, a zivatarok területén nem kizárt a 120 kilométer/órás szél sem. A szélviharokra nemcsak a magyar, hanem az osztrák és a német meteorológusok is figyelmeztetik a helyieket - hangsúlyozta Gyúró György.

Csapadék országszerte várható: a déli megyékben 2-3, az északiakban 5-12 milliméter eső eshet. Vasárnap is erős lesz a szél, amely csak a déli óráktól mérséklődik - mondta a meteorológus.

A hőmérséklet nem változik a hétvégén, hajnalban 4-9 Celsius-fok várható, míg napközben 10-15 fok lesz. A kedden érkező hidegfront hoz majd jelentősebb lehűlést, amely óránkénti 60-70 kilométeres sebességű széllel érkezik - közölte Gyúró György.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Fellázadt a globális kötvénypiac - Így reagál a forint

Fellázadt a globális kötvénypiac - Így reagál a forint

A Grönland sorsát övező geopolitikai ellentétek miatt ismét kiéleződtek a vámháborús feszültségek az Amerikai Egyesült Államok és Európa között, ami a tőke- és pénzpiacokon is komoly változásokat indíthat el. Az elmúlt napokban több másik globális kockázat (költségvetések helyzete és infláció) is hirtelen a felszínre tört, az üzenetet pedig az amerikai és japán kötvénypiac közvetíti. A kockázatokra az amerikai és a japán eszközök eladásával reagáltak a befektetők, ami a dollár és a jen gyengülését okozta az euróval, illetve a régiós devizákkal szemben is. A piaci átrendeződésből főként az euró profitál, ami jelentős erősödésben van a többi vezető tartalékvaluta ellenében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×