Infostart.hu
eur:
387.8
usd:
334.12
bux:
0
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra

Tetszik az embereknek a főrendőrök kirúgása

A Medián adatai szerint az állampolgárok háromnegyede helyesli a rendőrségi vezetők leváltását. A közvélemény-kutató intézet hét elején készült felmérése alapján a válaszadók fele úgy véli: a személycseréknek a rendőrség működése szempontjából nem lesz következménye.

A Népszabadságban közölt felmérésében a válaszadók kétharmada azt mondta, hogy az utóbbi hetekben - a nyilvánosságra kerül rendőri bűncselekmények miatt - romlott a véleménye a testület tagjairól.

A megkérdezettek 87 százaléka említette a fővárosban állítólag rendőrök által megerőszakolt lány esetét, a Széna téri banki túszejtés utáni lopásról 67, a miskolci autópálya-rendőrök korrupciós ügyéről 30 százalékuk hallott.

A rendőri visszaélések számának csökkenését a válaszadók 60 százaléka nem a vezetőcseréktől, hanem a belső ellenőrzések szigorításától várja.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Eszeveszett rombolásba kezdett Irán, Trump nyilatkozott a szárazföldi offenzíváról, lángba borítja Izrael a perzsa államot - Híreink az iráni konfliktusról pénteken

Eszeveszett rombolásba kezdett Irán, Trump nyilatkozott a szárazföldi offenzíváról, lángba borítja Izrael a perzsa államot - Híreink az iráni konfliktusról pénteken

Irán továbbra is aktívan rakétázza majdnem az összes, vele szomszédos országot: Bahrein és Katar az éjszaka folyamán is támadás alatt állt, a teljesen semleges Azerbajdzsán tegnap kapott először dróntámadást. Donald Trump amerikai elnök eközben lehet, hogy mégis letett a szárazföldi invázió lehetőségéről. Az izraeli légierő folytatja az Irán elleni légicsapásokat, ezzel párhuzamosan pedig egyre több európai állam száll be a védekező műveletekbe: a legfrisebb csatlakozó a Trump által megfenyegetett Spanyolország, az ő hajóik Ciprust fogják védeni. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×