Infostart.hu
eur:
360.13
usd:
315.75
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

MSZP: Zöld utat kaphat Majtényi

Az MSZP valószínűleg támogatni fogja Majtényi László ombudsmanná választását. Ezt Mandur László, az Országgyűlés szocialista alelnöke mondta a Magyar Televízió reggeli műsorában. A politikus hozzátette: a párt országos elnöksége délben ülésezik, és ott tárgyalnak majd az államfő jelöltjeiről.

Sólyom László köztársasági elnök szerdán jelentette be, hogy az állampolgári jogok országgyűlési biztosának Majtényi Lászlót, a nemzeti és etnikai kisebbségi jogok országgyűlési biztosa posztjára Kállai Ernőt jelöli.

A parlamenti pártok képviselői akkor azt közölték: várhatóan két héten belül alakítják ki álláspontjukat a jelöltekről.

Majtényi László korábban adatvédelmi biztos volt, jelenleg az Eötvös Károly Közpolitikai Intézet vezetője. A jelölt közölte: megválasztása esetén az ombudsmani intézmény jogi karakterét erősítené.

Kállai Ernő, a Magyar Tudományos Akadémia Etnikai-Nemzeti Kisebbségkutató Intézetének munkatársa. Õ azt mondta: országgyűlési biztosként a 13 nemzeti és etnikai kisebbség érdekét egyformán szeretné képviselni.

Ombudsmant az államfő jelölése alapján az Országgyűlés választ kétharmados többséggel.

Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×