Infostart.hu
eur:
385.25
usd:
328.36
bux:
120331.74
2026. január 21. szerda Ágnes

Kerpen: Az iskoláktól nem lehet több pénzt elvonni

Több mint 90 ezer aláírást gyűjtött össze a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete a kötelező óraszámok korábbi számának visszaállításáért - mondta Kerpen Gábor, a szervezet elnöke.

Ha az Országos Választási Iroda több mint 50 ezer aláírást hitelesít, akkor az Országgyűlésnek újra napirendre kell vennie a kérdést. A parlament jelenleg is tárgyal a közoktatási törvényről.

Kerpen Gábor hangsúlyozta: a kötelező óraszám növelésével 10-15 ezer pedagógus kerül utcára és csökken az oktatási intézmények állami támogatása is, ez pedig a szakszervezeti vezető szerint elfogadhatatlan.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Megjött a sorsdöntő beszéd Trumptól – így reagálnak a devizapiacok!

Megjött a sorsdöntő beszéd Trumptól – így reagálnak a devizapiacok!

Forrongnak a deviza- és kötvénypiacok: a dollár tegnap háromhetes mélypont környékén járt az euróval szemben, ahogy a befektetők reagáltak Donald Trump amerikai elnök bizonytalanságot keltő nyilatkozataira és az európai vezetőkkel való konfliktusra Grönland kapcsán. A jen mögött szintén kedvezőtlen időszak áll, amit elsősorban a japán miniszterelnök – a piac megítélése szerint túlzott – költekezési tervei indokolnak. A mai napon a davosi Világgazdasági Fórumon elhangzó megszólalások mozgathatják az árfolyamokat, a konferencián a tervek szerint fél 3-kor Trump is felszólal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×