Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Iskola a "halállistán"

Közel százötvenen tüntettek a VI. kerületi Vörösmarty Általános Iskola tervezett bezárása ellen a kerület önkormányzatának épülete előtt.

A demonstrációt, amelyen tanulók, szüleik és tanárok is részt vettek, arra az időpontra időzítették, amikor a terézvárosi képviselő-testület arról tanácskozott rendkívüli ülésen, hogy melyik gimnáziumot és általános iskolát szüntetik meg.

Takács Orsolya, az iskola igazgatója kifejtette: a képviselő-testület 2006. december 21-ei ülésén a kerület hat általános iskolája közül kettőnek, a Lovag utcainak és a Derkovits Gyula iskolának a bezárásáról hozott határozatot.

A napokban utcai pletykákból értesültek arról, hogy "a Derkovits helyett a Vörösmarty iskola került a halállistára" - tette hozzá az intézményvezető.

Az igazgató ismertette, hogy az iskolának 268 tanulója van, angol és matematika tagozat is működik, valamint leginkább diszlexiás gyerekekkel foglalkozik. Az intézményt a Skót Misszió alapította, és az országban csak a Vörösmarty iskola épületében található a Skót Egyháznak kápolnája.

Címlapról ajánljuk
Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Több milliárdnyi régi pénzt őriznek a németek, nem véletlenül

Még mindig kinn van több milliárd márka az embereknél, és a Bundesbank továbbra sem válogatós, legalábbis ami a forgalomból huszonnégy évvel ezelőtt az euró által kiszorított német márka becserélését illeti. Munka akad bőven, a „régi pénz” jelentős részét a németek különböző okokból még mindig őrzik.

Szembeszállnak Donald Trumppal az EU vezető országai

Közös nyilatkozatban figyelmeztetett az eszkaláció veszélyére vasárnap az a nyolc európai ország, amely ellenzi, hogy az Egyesült Államok annektálja Grönlandot, s amelyekkel szemben Donald Trump amerikai elnök februártól 10 százalékos vámot helyezett kilátásba.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×