Infostart.hu
eur:
355.97
usd:
312.08
bux:
139892.19
2026. július 1. szerda Annamária, Tihamér

Viharos széllökésekkel kezdődik a hét

Hétfőn hajnaltól az erős nyugati, északnyugati szelet sokfelé viharos széllökések kísérik majd, amelyek sebessége néhol meghaladhatja a 100 kilométert óránként - figyelmeztet az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Kolláth Kornél ügyeletes meteorológus elmondta: a legerősebb szél a Duna-Tisza közén és az ország északnyugati területein várható. A szakember figyelmeztetett arra, hogy a viharos erejű szél fákat dönthet ki, és megrongálhatja a tetőket is.

Az előrejelzés szerint a Kárpát-medence fölé a viharos nyugati, északnyugati széllel kezdetben enyhe, nedves, majd hidegebb, szárazabb levegő érkezik.

Hétfőn a többször erősen megnövekvő felhőzet mellett több-kevesebb napsütésre lehet számítani, és már csak elszórtan várható zápor, hózápor.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 4, 9 fok között alakul.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: máshogy kellene használni a klímaberendezéseket

Csak a fák aktív légkondicionáló működésére, illetve a lakásokra, irodákra szerelt légkondicionáló berendezések használatának visszafogására van szükség Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint. A Közép-európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének alelnöke az InfoRádióban azt mondta: eddig tudott légkondi nélkül alkalmazkodni az európai társadalom, most már változtatni kell.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×