Infostart.hu
eur:
362.44
usd:
316.78
bux:
145133.49
2026. július 30. csütörtök Judit, Xénia

Alagútban futna az M0-ás?

Konszenzus alakulhat ki az észak-budai M0-ás szakasz nyomvonaláról, amely a legújabb tervek szerint alagútban haladna el a békásmegyeri lakótelep mellett.

Bús Balázs óbudai polgármester nem tudja pontosan, hogy ez mennyivel növeli meg a költségeket, viszont szerinte az a lényeges, hogy az autóút ne terhelje a környezetét.

A polgármester az InfoRádióban elmondta: a tervet egy civil szervezet készíttette. A terv szerint az út északabbra is húzódna.

Bús Balász szerint figyelembe kell venni, hogy az út egy szélcsatornában haladna, és a főváros levegője ezen a szélcsatornán keresztül tisztul.

Hangsúlyozta: a környezetbarát megoldás így nem csak az ország legnagyobb lakótelepének, Békásmegyernek az érdeke, hanem az egész fővárosnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Fokozódik a kánikula, csak két vármegyére nem adtak ki figyelmeztetést

Kezdetét vette a hőhullám, fokozatosan emelkedik a hőmérséklet mind napközben, mind éjszaka. A következő napokban is napos, nagyrészt száraz idő várható, legfeljebb az északi, északnyugati határvidékre érkezhet kevés felhő és néhány csapadékgóc.
inforadio
ARÉNA
2026.07.30. csütörtök, 18:00
Hack Péter
jogász, az ELTE emeritus professzora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×