Infostart.hu
eur:
389.94
usd:
332.57
bux:
109282.63
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Emlékfalat avattak a forradalom hőseinek tiszteletére

Emlékfalat avattak 1956 hőseinek és áldozatainak tiszteletére a forradalom leverésének 50. évfordulóján Budapesten, a Fiumei úti sírkertben. Az emlékfal gránitlapjain 1621 név található.

Boross Péter volt miniszterelnök, a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke a katonai tiszteletadás mellett tartott megemlékezésen azt mondta: ideje közösen emlékezni a gonosz, megtorlásokkal teli időre, a megtorlás különböző rafinériáira, azokra, akik fegyverrel a kezükben estek el, és azokra is, akiket ártatlanul és véletlenül ért a halál.

Az MDF-es politikus hozzátette: a táblák egyik oldala a sírkertben nyugvók emlékét örökíti meg; a másik fele azokét, akiket ismeretlen helyen, talán titokban temettek el, vagy talán sehogyan sem.

Az eseményen jelen volt Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke, Sólyom László köztársasági elnök képviseletében Makk László dandártábornok, Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke, a kormány képviseletében Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter.

Részt vettek az avatáson pártok, a Magyar Politikai Foglyok Szövetsége és a Nagy Imre Alapítvány képviselői is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rejtély: megrongálódott Robert Fico gépe Brüsszelben
Tudósítónktól

Rejtély: megrongálódott Robert Fico gépe Brüsszelben

Az incidens során sem az utasok, sem a személyzet nem került veszélybe, a repülőgépet azonban biztonsági okokból ideiglenesen földre parancsolták. Robert Fico ennek ellenére részt vett a nyugat-balkáni országok uniós csatlakozásáról szóló szerdai esti csúcstalálkozón.

Két új közvélemény-kutatás, homlokegyenest ellentétes eredménnyel

A Nézőpont Intézet friss felmérése szerint listán a Fidesz 46, míg a Tisza Párt 39 százalékos eredményt érne el, ha most lennének a parlamenti választások. A Medián viszont nemrég azt mérte, hogy a Tisza a teljes szavazókorú népességben 5, míg a választani tudó biztos szavazók körében 10 százalékkal előzi meg a Fideszt. A 40 évnél fiatalabbak között 57 százalékos a Tisza Párt támogatottsága.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Vihar előtti csend a tőzsdéken

Vihar előtti csend a tőzsdéken

Gazdasági események tekintetében ma délután az angol jegybank, majd az Európai Központi Bank ismerteti kamatdöntését, ami meghatározza a kontinens monetáris pályáját az év végére. Ezzel párhuzamosan az Egyesült Államokból is kulcsadatok érkeznek: ma publikálják a novemberi inflációs adatot, valamint a heti munkanélküli segélykérelmeket és a Philly Fed indexet, amelyek közvetlenül mozgathatják a dollárt és a kötvényhozamokat. A Fed a legutóbbi előrejelzésében csökkentette az inflációs várakozását, ezért a piac számára a megnyugtató forgatókönyv az lenne, ha semmi kellemetlen meglepetést nem látnák az adatban. Ami a tőzsdei folyamatokat illeti: az ázsiai piacokon kisebb esést láthattunk, Európában impulzusra várnak a befektetők.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×