Infostart.hu
eur:
364.55
usd:
315.95
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

Milliók járják a temetőket

Budapest 14 köztemetőjébe milliós nagyságrendben várják a látogatókat mindenszentekkor és halottak napján. Idén több mint egy héten át számítanak megnövekedett forgalomra - mondta az InfoRádióban a Budapesti Temetkezési Intézet vezérigazgatója.

Az Új köztemetőben két mikrobusz segíti a látogatókat, amely a sírkerten belüli közlekedést könnyíti. A Fiumei Úti Sírkertben egy ilyen mikrobusz jár. Ebbe a két temetőbe autóval is behajthatnak az emberek.

Simóka Kálmánné elmondta: a sírkertekben már a múlt hétvégén megnövekedett a forgalom, és hasonlóan sok látogatóra számítanak még ezen a héten is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiahiányban szenved a forint

Energiahiányban szenved a forint

A tegnapi napon a japán jegybank devizapiaci beavatkozása nyomán a jen több mint 2 százalékot erősödött a dollárral szemben, miközben az euróval szemben is gyengült a dollár. A nap folyamán az energetikai veszélyhelyzettel kapcsolatos hírek, a japán jen mozgása és a bejövő makroadatok állnak a figyelem középpontjában. A forint reggeltől kezdve fokozatosan gyengült a Paks leállításáról érkező bejelentések, és az emiatt szükségessé váló nagyobb energiaimportról szóló hírek hatására, a tendencia azonban a délután folyamán megállt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×