Infostart.hu
eur:
360.65
usd:
316.75
bux:
144278.74
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Értelmetlen volt a hétfői rendőri fellépés egy része?

Értelmetlennek és felháborítónak tartja az Országos Kriminológiai Intézet munkatársa, hogy a már nem ellenálló tüntetőket gyakran tovább gumibotozták és rugdosták a rendőrök.

Finszter Géza hozzátette: az a benyomása, hogy a kirendelt rendőri erő nem tud önuralmat gyakorolni, amikor úgynevezett legitim erőszakról van szó.

Több jogvédő szervezet kifogásolta, hogy a Fidesz nagygyűlésén lévő tömegtől nem tudták elkülöníteni a belvárosban randalírozókat. Finszter Géza szerint alapvető, hogy két csoportot el tudjanak választani egymástól.

Elmondta azt is, hogy a rendőröknek minden tüntetőnek lehetőséget kell adniuk a távozásra, ilyen esetben pedig a jog büntetlenséget biztosít a távozóknak. Úgynevezett legitim erőszakot csak azokkal szemben alkalmazhatnak, akik ezután is maradnak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Kína felé fordul Csehország, útra kel Andrej Babis

Jelentősen fellendítené a diplomáciai és gazdasági kapcsolatokat Kínával a cseh kormány, a miniszterelnök pekingi látogatásától konkrét üzleti megállapodásokat vár. A közeledést ugyanakkor éles ellenzéki bírálatok és diplomáciai feszültségek kísérik.

Fontos adóváltozásokról döntött a parlament

Az Országgyűlés kedden megszavazta az adórendszer egyszerűsítését célzó törvénycsomagot, amely megszünteti a felesleges és az uniós joggal összeegyeztethetetlen adónemeket, miközben szigorítja a bizalmi vagyonkezelők és egyes alapítványok adózási feltételeit.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×