Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

"Te szűnj meg Lajos, ne a kamara"

A patikaliberalizáció ellen demonstrált a Magyar Gyógyszerész Kamara válságbizottsága Budapesten, a Képviselői Irodaház előtt. "Te szűnj meg Lajos, ne a kamara" - üzenték egy transzparensen Molnár Lajos egészségügyi miniszternek a patikusok.

A mintegy 300 ember petíciót adott át az eseményen megjelenő Navracsics Tibor és Mikola István fideszes politikusoknak, és Semjén Zsolt, KDNP-s politikusnak. Az InfoRádió információi szerint az MSZP részéről egy irodavezető veszi át a petíciót, amelyet a kamara a parlamenti frakcióvezetőkön túl Szili Katalin házelnöknek is eljuttat.

A petícióban a gyógyszerészek leszögezik, hogy a kamarákat érintő új szabályozást előzetes szakmai egyeztetés és hatástanulmányok nélkül akarja bevezetni a kormány, és emiatt a kamara szerint veszélybe kerül a gyógyszerbiztonság és az ügyeleti rendszer. A törvény porig rombolná a gyógyszerellátást - áll a petícióban.

A demonstráción Hávelné Szatmári Katalin kamarai elnök arról beszélt, hogy szerinte az egészségügyi miniszter hadjáratot indított az egészségügy ellen. Azt állította, hogy a tárca az ÁNTSZ-t megtorló ellenőrző akciókra küldte a patikákba. Az OEP-től pedig hamisított üzleti adatok kerültek ki illegálisan, hogy lejárassák a gyógyszertárosokat. Az elnök szerint a patikaliberalizáció egyetlen forint pluszpénzt sem hoz majd a büdzsének.

Mikola Bálint, a Magángyógyszerészek Országos Szövetségének elnöke felszólalásában azt hangsúlyozta, hogy a gyógyszerészek nem kereskedők, a gyógyszer pedig nem kereskedelmi cikk. Rámutatott: a benzinkutaknál és élelmiszerboltokban vásárolt gyógyszerek kontroll nélküli szedése súlyos egészségkárosodást okozhat majd.

Bölcs Judit, a Magyar Gyógyszerészegyesület elnöke kikérte magának sokak állítását, amely szerint a gyógyszerészek sokat keresnek, és a tiltakozás csak az ő érdeküket szolgálja. Hozzátette, hogy a benzinkutaknál árult gyógyszer valószínűleg drágább lesz, mint a patikákban kaphatók. Keserű iróniával azt tanácsolta a kollégáinak, hogy vegyenek benzinkutat, és ott áruljanak majd gyógyszert.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Most berobban a kombinált utazás és a mikroturizmus – így alakul idén a hazai adventi időszak

Most berobban a kombinált utazás és a mikroturizmus – így alakul idén a hazai adventi időszak

Az ünnepi időszakban különösen elterjedt a kombinált turizmus, ami azt jelenti, hogy a családok választanak egy kulturális programot, ami ilyenkor leginkább a karácsonyi vásárok megtekintése lehet, és összekötik például wellnessezéssel vagy gyógyfürdők meglátogatásával. Németh Viktória, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban arról beszélt, milyen utazásokat és milyen úti célra szerveznek ilyenkor leggyakrabban a magyarok.

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 14. 17:18
×
×
×
×