Infostart.hu
eur:
356.79
usd:
304.38
bux:
0
2026. május 8. péntek Mihály

Ingatlanadó 9,5 millió forintos érték felett

A kormány 2008-tól kívánja bevezetni az ingatlanadót az átlagosnál értékesebb, jelenleg 9,5 millió forintnál többet érő lakóingatlanokra - jelentette ki a Pénzügyminisztérium államtitkára a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) által szervezett rendezvényen.

Arról, hogy milyen értékű ingatlan válik adókötelessé, még nincs döntés - mondta Katona Tamás.

Ingatlanadót jelenleg is kivetnek az önkormányzatok, ez idén 60 milliárd forint bevételt jelent számukra - tette hozzá.

Az államtitkár hozzátette, hogy a kormány a jövő év tavaszán kívánja a parlament elé terjeszteni a bevezetendő ingatlanadóról szóló törvényjavaslatot, amely szerint a 9,5 millió forintnál értékesebb lakóingatlanok után fizetni kell.

"A termelőingatlanokra kivetett adón, azaz a társaságok tulajdonában lévő ingatlanok megadóztatásán gondolkodunk, de erről többet nem tudok mondani" - jelezte Katona Tamás.

Hozzátette: ezt az adófajtát az iparűzési adó kiváltása érdekében lehetne alkalmazni az önkormányzatok finanszírozására.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.08. péntek, 18:00
Navracsics Tibor
közigazgatási és területfejlesztési miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×